وزرای دفاع روسیه، ایران، ترکیه و سوریه تأکید کردند؛

لزوم مبارزه با تهدیدات تروریستی و گروه‌های افراطی در سوریه

وزرای دفاع روسیه، ایران، سوریه و ترکیه در مذاکرات چهارجانبه‌ای که امروز در مسکو برگزار شد، بر لزوم مبارزه با تمام اشکال تهدیدات تروریستی، داعش و سایر گروه‌های افراطی در سوریه تأکید کردند.
کد خبر: ۵۸۵۱۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۶ - 25April 2023

بیانیه مشترک مذاکرات چهارجانبه وزرای دفاع روسیه، ایران، ترکیه و سوریهبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، مذاکرات چهارجانبه وزرای دفاع فدراسیون روسیه، جمهوری اسلامی ایران، جمهوری عربی سوریه و جمهوری ترکیه امروز (سه‌شنبه) در مسکو برگزار شد.

در جریان این مذاکرات اقدامات فعلی در زمینه تحکیم امنیت در جمهوری عربی سوریه و عادی‌سازی روابط جمهوری ترکیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این مذاکرات توجه ویژه‌ای به موضوع مبارزه با تمام اشکال تهدیدات تروریستی، مبارزه با داعش و سایر گروه‌های افراطی در سرزمین سوریه صورت گرفت.

در نتیجه مذاکرات، طرف‌ها بر تمایل خود در حفظ تمامیت ارضی سوریه و لزوم فعال‌سازی تشریک مساعی برای بازگشت هرچه سریع‌تر آوارگان سوری به کشور خود تأکید کردند.

وزرای دفاع چهار کشور همچنین به‌طور خاص، لزوم گفت‌وگو‌های سازنده در فرصت موجود و لزوم تداوم آن به نفع صلح و ثبات پایدار در جمهوری عربی سوریه و کل منطقه را خاطرنشان ساختند.

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار