در چهاردهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت مطرح شد؛

سردار قاآنی: جبهه مقاومت از یک نهال نوپا به یک محور گسترده تبدیل شده است/ «فاطمیون» مروّج فرهنگ زندگی عزتمدارانه هستند

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه جوانان قهرمان در برخی روزها ۳۰ عملیات در کرانه باختری علیه صهیونیست‌ها انجام می‌دهند، گفت: جبهه مقاومت امروز از یک هسته و یک نهال نوپا به یک محور گسترده تبدیل شده است.
کد خبر: ۵۸۸۶۸۵
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۸ - 12May 2023

سردار قاآنیبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ پاسدار «اسماعیل قاآنی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه جمعه در چهاردهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت در مشهد اظهار داشت: امشب در آستانه سالروز شهادت امام صادق علیه السلام، در شهر امام رضا علیه‌السلام و به‌مناسبت بزرگداشت شهدای عالی‌مقام جبهه مقاومت و فاطمیون ارزشمند و فرمانده جلودار آنان، «ابوحامد» گردهم جمع شدیم تا تقریظ مقام معظم رهبری برای ارزش‌گذاری به مردم افغانستان و شهدای آنان به‌صورت عام و خاصه شهدای فاطمیون و به‌ویژه برجسته شدن این چهره با اخلاص فداکار قهرمان ابوحامد را رونمایی کنیم.

سردار قاآنی با اشاره به رشادت‌های «ابوحامد» به‌عنوان یک شهید شاخص در این سرزمین قهرمان‌پرور که در طول سال‌های متمادی در نبرد‌های مختلف حضور داشته است، گفت: مردم مظلوم افغانستان اگرچه همیشه مورد تعرض بوده‌اند، ولی در همه جا مدافع اسلام بودند.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: جبهه مقاومت امروز از یک هسته و یک نهال نوپا به یک محور گسترده تبدیل شده که مبادی و نقاط مختلف مقاومت را در سرتاسر دنیا به هم متصل کرده است.

وی افزود: در این جبهه انسان‌های فداکار، باصفا، ارزشمند و باعزتی که در خیلی از چیز‌ها نقاط اشتراک دارند، اما نقطه اشتراک اساسی آنان دفاع از اسلام و عزت اسلامی مسلمانان هست، در کنار یکدیگر هم از خود دفاع می‌کنند و هم از دیگران.

سردار قاآنی بیان کرد: ارزش کاری که فاطمیون قهرمان انجام دادند به نسبت بسیاری دیگر برجستگی‌هایی دارد. بر اساس آیه مبارکه‌ای که جایگاه مهاجران و مجاهدان را تعریف می‌کند، شهدای فاطمیون هم مهاجر هستند به طور مضاعف و هم مجاهد هستند به طور مضاعف.

وی یادآور شد: شهدای فاطمیون ویژگی برجسته‌ای دارند؛ کسی مثل «ابوحامد»، این دلیرمرد جوانی که در صحنه افغانستان از اسلام دفاع کرده، ورزیده شده و آن زمانی که احساس می‌شود در یک نقطه دیگر جغرافیایی آنجا هم نیاز به این است که از مردم مسلمانی که مورد تعرض قرار گرفته‌اند، دفاع کند، خودش بلند می‌شود و حضور پیدا می‌کند.

فاطمیون فرهنگ زندگی عزتمدارانه را منتقل کردند

سردار قاآنی ادامه داد: روز‌های اولی که ابوحامد آمده بود با افراد انگشت‌شماری فاطمیون را تشکیل داد به برکت این نام ارزشمند که متعلق به اولین شخصیت قهرمان مقاومت است، وجود مبارک فاطمه زهرا (س)، جزو اولین شخصیت‌هایی است که مقاومت را به معنای واقعی در اوج سختی‌ها عملیاتی کرد و این بچه‌ها تأسی کردند به وجود مبارک فاطمه زهرا (س) و فرزند برومندش سالار شهیدان و اسم مجموعه‌شان را فاطمیون گذاشتند.

وی عنوان کرد: وقتی فاطمیون شکل گرفت، اینطور برکت پیدا کرد و ده‌ها هزار از جوانان قهرمان این سرزمین مدافع اسلام، اعلام آمادگی کردند و در قالب فاطمیون آمدند از مسلمانانی که در نقاط دیگر مورد تعرض آمریکا و ازناب آمریکا قرار گرفتند، برای دفاع عزتمدارانه آمدند و با نهایت تلاش و جدیت هم از آنان دفاع کردند و هم فرهنگ زندگی عزتمدارانه و نبرد با عزت را به آن جغرافیا منتقل کردند.

انقلاب اسلامی غبار را از واژه ارزشمند مقاومت پاک و شفاف کرد

فرمانده نیروی قدس سپاه یادآور شد: امروز می‌بینید که نهال فاطمیون به درخت تنومندی تبدیل شده و ظرفیتی بسیار ارزشمند برای دفاع از اسلام در نقاط مختلف شده است.

وی افزود:‌ ای کاش شهید سلیمانی بود و در این جلسه صحبت می‌کرد که این بچه‌های قهرمان چطور مردانه در میدان‌های مختلف بروز و ظهور پیدا کردند و هم در دفاع از مردم همت کردند و هم نفرات و انسان‌هایی را تولید کردند که آمادگی داشتند و از این بچه‌ها درس گرفتند که جنگیدنِ با عزت یعنی چه.

سردار قاآنی افزود: افغانستان شهید زیاد دارد و فاطمیون نیز شهدای زیادی دارند، تکریم از «ابوحامد» یعنی تکریم از شهدا به ویژه فاطمیون؛ اما این گل سرسبد شهدا، پرچم‌دار و همیشه یاد ابوحامد تکریم و گرامیداشت همه شهدای فاطمیون و افغانستان است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه در این زندگی دلیرانه و این دوره‌ای که فاطمیون تشکیل شد، راز‌ها نهفته است، بیان کرد: «مقاومت» واژه قرآنی است. دستور صریح خداوند به پیامبر اکرم (ص) است، اما گرد روی آن را گرفته بود، انقلاب اسلامی و وجود مبارک امام و بعد از ایشان با رهبری رهبر انقلاب، این گرد مثل خیلی چیز‌های دیگر پاک و شفاف شد.

اتاق‌های فکر دشمنان ما در خصوص پیروزی مقاومت حرف می‌زدند

وی با بیان اینکه واژه ارزشمند مقاومت آنقدر بزرگ است که نه‌تنها دوستان اسلام و انقلاب اسلامی، بلکه حتی دشمنان انقلاب اسلامی اقرار می‌کنند که مقاومت در صحنه هر نبردی تعیین‌کننده است، ادامه داد: اتاق‌های فکر دشمنان ما در خصوص پیروزی مقاومت حرف می‌زدند. امروز مسئولان مختلف سیاسی و نظامی در جبهه دشمن ما حرفشان این است که هرکه مقاومت کند، پیروز است؛ این حرف را کسانی می‌زنند که یک عمر تشویق کردند هر که سلاح و امکانات بیشتر دارد، تعیین‌کننده است، ولی امروز با صراحت اقرار می‌کنند هم در نوشته‌ها و هم صحبت‌هایشان که کسی در میدان نبرد برنده است که مقاومت کند.

سردار قاآنی با بیان اینکه بسیج جهانی سربازان اسلام تشکیل شده است، گفت: اگرچه دشمن جنایت می‌کند، اما پاسخ دندان‌شکن به آنان داده می‌شود و می‌بینید این روز‌ها در اوج جنایت‌های رژیم صهیونیستی جوانان قهرمان در بعضی روز‌ها شاید ۳۰ عملیات در کرانه باختری انجام می‌دهند و این محصول مقاومت و بسیج جهانی سربازان اسلام است که به رهبری امام و امروز به رهبری رهبر انقلاب این جبهه مقاومت و این بسیج جهانی اسلام تشکیل شده است.

وی ادامه داد: اگر بزرگداشت می‌گیریم برای شهدای عالی مقاممان مثل شهید «ابوحامد» یعنی می‌خواهیم رویش‌های این جبهه را بازگو کنیم که چه انسان‌های بزرگی این جبهه داشت و چطور فداکاری کردند و در کنار شهدا و فداکاری آنان، قهرمانانی ساخته شدند که امروز تمام جبهه‌های مقاومت را اداره می‌کنند.

گرامی‌داشت یاد شهدای جبهه مقاومت در گرو استمرار این راه پر افتخار

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حمایت از جوانان فلسطین در حد استطاعت چه در عمل و چه در صحبت، یادآور شد: همه در کنار هم تلاش کنیم. بزرگداشت یاد شهدای جبهه مقاومت و شهید ابوحامد وقتی درست عملی می‌شود که این راه پر افتخار همچنان استمرار پیدا کند.

وی ادامه داد: درود می‌فرستیم به محضر همه شهدای عالی‌مقام جبهه مقاومت، شهدای فاطمیون و شهید عالی‌مقامی که امشب به نام او گردهم جمع شدیم و خانواده‌های بزرگ آنان را تکریم می‌کنیم که در همه مراحل همراهی کردند، خانواده شهید ابوحامد اثبات کردند و «همسری» را به «همسنگری» تبدیل کردند و قدم به قدم با این فرمانده قهرمان در فراز و نشیب زندگی همراهی کردند.

سردار قاآنی افزود: این بر اساس پیام عاشوراست که وقتی سالار شهیدان در میدان آن‌طور فداکاری می‌کنند، حضرت زینب (س) هم همراه است و هم در مقام رشادت این راه را استمرار می‌دهند؛ خانواده معظم شهدا با فداکاری خودشان زمینه به ثمر رسیدن تلاش‌های بزرگ‌قهرمانانی مثل ابوحامد را فراهم کردند.

وی با اشاره به عنایت، اهتمام و تکریمی که رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به خانواده شهدای فاطمیون داشتند، عنوان کرد: امروز به برکت فاطمیون چه در ایران و چه دیگر نقاط جغرافیایی، مردم با دید احترام و تکریم به مردم افغانستان نگاه می‌کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه امیدواریم خداوند به این مردم قهرمان کمک کنند که بتوانند مملکت خودشان را بسازند، گفت: تأکید رهبری این است که دولت‌های مختلفی می‌آیند و می‌روند و به‌طور طبیعی با آنان ارتباط داریم، اما مسئله اصلی آنان مردم افغانستان است که جمهوری اسلامی عنایتش به مردم فداکار افغانستان بوده و پس از این هم استمرار خواهد داشت.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها