در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سردار محمدرضایی؛

جانشین فرمانده کل سپاه: فعالیت ستون پنجم دشمن در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی/ مشکلات اقتصادی را با بهره‌گیری از الگوی دفاع مقدس مرتفع می‌کنیم

سردار فدوی گفت: ستون پنجم دشمن در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی به‌شدت فعال است و با کارشکنی سعی در ایجاد نارضایتی و شکاف بین مسئولین و مردم دارد.
کد خبر: ۵۸۹۲۹۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۶ - 15May 2023

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار دریادار «علی فدوی» جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم گرامیداشت هشتمین سالروز شهادت شهید مدافع حرم سردار «حمید محمدرضایی» و یادبود برادر وی، جانباز شهید «علی محمدرضایی» که در مسجد امام حسن عسکری علیه السلام قزوین برگزار شد، اظهار داشت: طی ۴۴ سال اخیر انقلاب اسلامی با تمام قدرت‌های شیطانی در حال نبرد بوده و سابقه ندارد که در برابر کشوری همچون ایران این حجم از دشمنی وجود داشته باشد.

سردار فدوی افزود: در دوران دفاع مقدس ۷۸ کشور در برابر انقلاب در ائتلاف واحد تصمیم به نابودی ایران گرفتند که شوروی سابق، آمریکا، اروپایی‌ها و بسیاری از کشور‌های منطقه در صف شیطان ایستادند و تنها کشور سوریه در این ائتلاف نبود. طی ۴۴ سال اخیر دشمنان نتوانستند انقلاب را به زانو دربیاورند؛ چرا که رهبری جامعه به دست ولی خداست و به وعده خداوند ایمان دارد.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: بدخواهان ایران اسلامی ذاتشان بر خباثت و لجاجت است و هرگز دست از دشمنی با ملت ما نمی‌کشند. این به معنای نداشتن ضعف در عملکرد ما نیست؛ در برخی از حوزه‌ها به قله پیروزی رسیده‌ایم و در برخی از موارد دچار ضعف‌ها و مشکلاتی هستیم که دشمن آن‌ها را دستمایه خویش قرار داده و بر این اساس باید در تمام زمینه‌ها به قله برسیم تا دشمنی آن‌ها تمام شود.

وی تاکید کرد: دشمنان اگر از نظر امکانات و تجهیزات از ما جلوتر باشند در معادله مبارزه، نتیجه را خدا مشخص می‌کند و چنانچه مسیر را برابر وعده الهی ادامه دهیم، پیروزی از سوی خدا محقق می‌شود.

دریادار فدوی گفت: سال گذشته بزرگترین تهاجم حزب شیطان علیه ما انجام شد؛ جنگ بزرگی که سال‌ها برای طراحی آن نقشه‌های شومی کشیده بودند؛ از سویی در بحران کرونا، تعطیلی مدارس و دانشگاه باعث شد که ذهن برخی از نوجوانان و جوانان ما در فضای مجازی رها شود و در اختیار دشمن قرار بگیرد.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: در جنگ تمام‌عیار سال گذشته، دشمنان فکر می‌کردند که می‌توانند کار را یکسره کنند؛ بی‌نقص وارد شدند و نقشه خود را عملیاتی کردند؛ اما دچار اشتباه محاسباتی شدند و فهمیدند که قدرت انقلاب قابل مقایسه با آن‌ها نیست.

وی گفت: دشمنان بر اساس محاسبات خود به سقوط جمهوری اسلامی ایمان داشتند؛ اما متوجه شدند که قدرت آن‌ها با جمهوری اسلامی قابل مقایسه نیست و با تعداد اندکی از رزمندگان توانستیم نقشه شوم آن‌ها را نقش بر آب کنیم.

سردار فدوی با بیان اینکه مشکلات معیشتی و اقتصادی در شأن ملت و انقلاب نیست و همه باید پای کار بیایند، تصریح کرد: اگر در زمینه اقتصادی و معیشتی پای کار بیاییم و به وعده الهی ایمان داشته باشیم، قطعاً مشکلات حل خواهد شد.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: اصلی‌ترین بخش انقلاب اسلامی تربیت انسان‌های صالح است که جوانان ما در تراز انقلاب در بالاترین سطح کارآمدی قرار دارند و با کار جهادی و علمی نقاط ضعف را تبدیل به نقطه قوت می‌کنند.

وی بیان کرد: در همه جنگ‌ها ستون پنجم دشمن فعال است و احتمال اینکه خودش هم آسیب ببیند، وجود دارد؛ اما در بحث فرهنگی و اقتصادی ستون پنجم دشمن به‌شدت فعال است و با کارشکنی سعی در ایجاد نارضایتی و شکاف بین مسئولین و مردم دارد.

سردار فدوی یادآور شد: ستون پنجم دشمن در حوزه اقتصاد به راحتی شناسایی نمی‌شود و به دلیل سوددهی بالا و نداشتن خطر برای آن‌ها، در جنگ اقتصادی و فرهنگی پرقدرت کار می‌کند؛ همچنین وضعیت مسکن و اجاره بها طبیعی نیست و عده‌ای با ایجاد اخلال در بازار سعی دارند که جلوی پیشرفت کشور را بگیرند.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس خالصانه پای کار آمدیم و بیش از ۲۰۰ هزار شهید تقدیم کردیم و از جان گذشتیم تا توانستیم به وعده الهی که تخلفی در آن وجود ندارد، دست یابیم. در حوزه اقتصاد هم اگر مانند دفاع مقدس شرایط را برای کار فراهم کنیم و میدان را به ستون پنجم آمریکا واگذار نکنیم، بر مشکلات اقتصادی نیز پیروز خواهیم شد.

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار