فتح خرمشهر؛ فتح خون/ رئیس مجلس شورای اسلامی:

نگذاریم جای ارزش‌ها با ضد ارزش‌ها عوض شود

«قالیباف» گفت: مهم‌ترین نکته در برگزاری یادواره شهدا این است که از باورها، ارزش‌ها و فرهنگ و یاد شهدا غفلت نکنیم و نگذاریم جای ارزش‌ها با ضد ارزش‌ها عوض شود اگر چنین شود دشمنان انقلاب به اهداف خود رسیده‌اند.
کد خبر: ۵۹۱۷۹۳
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۲ - 25May 2023

نگذاریم جای ارزش‌ها با ضد ارزش‌ها عوض شودبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از بیرجند، «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (پنج‌شنبه) در سومین یادواره سرداران و ۱۵۴ شهید شهرستان بشرویه، ضمن گرامیداشت سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: این روز نقطه عطفی در دوران دفاع مقدس و در طول تاریخ ایران بوده و همیشه ماندگار خواهد ماند.

وی بیان داشت: بشرویه یکی از شهرستان‌هایی است که در میدان دفاع مقدس بیش از ظرفیت خود حضور داشت و امروز مدیون شهدا و خانواده‌های شهدا هستیم که در روزهای سخت در میدان جنگ حضور پیدا کردند و از انقلاب اسلامی، ایران و ارزش‌ها دفاع و با جان و مال خود در راه مکتب قرآن و اهل بیت (ع) ایستادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی به وضعیت اوایل انقلاب و جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: بنی‌صدر رئیس‌جمهور وقت معتقد بود که زمین بدهیم و زمان بخریم، در زمانی که هیچ امکاناتی در برابر دشمن نداشتیم اما چند ماه اول جنگ با عدم موفقیت رو به رو بودیم.

قالیباف ادامه داد: شهدای دانشجو دی‌ماه ۵۹ در هویزه به خاک و خون کشیده شدند اما بعد از اینکه بنی‌صدر از فرماندهی کل قوا حذف شد و منافقان با فضاحت از کشور فرار کردند کمتر از دو ماه بعد محاصره آبادان شکسته شد.

وی اضافه کرد: هنگامی که امام راحل فرماندهی را بر عهده گرفتند باورهای متکی بر ابزاری به باورهای سنت الهی و مردم تبدیل شد و تا زمان بنی صدر اسمی از لشکر امام رضا(ع)، نصر و عاشورا و غیره شنیده نمی‌شد و مردم حضور نداشتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه همه مردم ایران در دفاع مقدس حضور فعال داشته و در واقع دفاع مقدس محلی برای جهاد و مجاهدت بود، تصریح کرد: رزمندگان با سختی اما با درایت، عقلانیت، شجاعت و اخلاص و محبت به دفاع می‌پرداختند.

قالیباف به برگزاری یادواره‌های شهدا اشاره کرد و افزود: مهم‌ترین نکته برگزاری این نوع یادواره‌ها این است که از باورها، ارزش‌ها و فرهنگ و یاد شهدا غفلت نکنیم و نگذاریم جای ارزش‌ها با ضد ارزش‌ها عوض شود اگر چنین شود دشمنان انقلاب به اهداف خود رسیده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات جامعه اشاره کرد و گفت: امروز ضعف ما در اقتصاد و تلاش دشمن برای تغییر ادراک مردم است و در این جنگ روانی و ترکیبی و اقتصادی ضعف داریم و دشمن از نقطه فشار وارد می‌کند و سبب می‌شود تا مردم به ارزش‌ها با شک و تردید نگاه کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی به توطئه‌های دشمن علیه انقلاب اسلامی اشاره و تبیین کرد: دشمنان انقلاب اسلامی از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی جرأت حمله نظامی به ما را ندارند ولی در جنگ روانی، ترکیبی و اقتصادی به واسطه ضعف ما در این مسائل به مردم و نظام فشار وارد می‌کنند.

قالیباف هیچ کاری را بالاتر از گره‌گشایی از کار مردم ندانست و تأکید کرد: دولت و مجلس در کنار یکدیگر متعهد هستند که در برنامه هفتم بحث مولد سازی و تحول اقتصادی را به عنوان پیشران‌های قطعی پیگیری کنند تا مردم آن را در زندگی حس کنند.

وی با اشاره به اینکه خدای دوران دفاع مقدس، خدای امروز در حوزه اقتصاد نیز است، مطرح کرد: اگر امروز در اقتصاد دچار مشکل هستیم به واسطه نبود امکانات و نیروی انسانی نیست بلکه به واسطه ضعف در برخی از باورها است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: باید مردمی سازی اقتصاد را در کشور رقم بزنیم، در عرصه اقتصاد نیز باید در کنار توکل به خداوند، تلاش، برنامه‌ریزی، ایثارگری و تعهد و غیره را همراه با جوانان متخصص و توانمند داشته باشیم.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار