به روز شده در: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴
تعدادی از شیوخ عشایر استان الانبار با محکوم کردن اقدام دولت اردن مبنی بر اعطای مجوز فعالیت سیاسی به حزب منحله بعث نسبت به پیامد‌های خطرناک این اقدام، هشدار دادند.
کد خبر: ۵۹۲۶۷۰
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰ - 29May 2023

هشدار شیوخ عشایر الانبار نسبت به فعالیت حزب منحله بعث در اردنبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از المعلومه، شیوخ عشایر استان الانبار نسبت به پیامد‌های اقدام دولت اردن مبنی بر اعطای مجوز فعالیت سیاسی به حزب منحله بعث، هشدار دادند و تاکید کرد: این اقدام مقامات اردنی یک حرکت خطرناک علیه امنیت ملی عراق به شمار می‌رود.

این شیوخ عشایر الانبار اضافه کردند: دولت مرکزی عراق باید یک موضع محکم در قبال اردن اتخاذ کند. بازگشت حزب منحله بعث به عرصه سیاسی در اردن، مداخله آشکار در امور داخلی عراق به شمار رفته و باعث تنش‌های سیاسی و امنیتی میان دو کشور خواهد شد.

«جبار عوده» یکی از رهبران ائتلاف الفتح نیز روز گذشته عراق در واکنش به تصمیم دولت اردن مبنی بر اعطای مجوز فعالیت سیاسی به حزب منحله بعث، تاکید کرد: اردن در حال حاضر مأوا و پناهگاه بیش از پنج هزار بعثی فراری از عراق، است.

وی افزود: این تصمیم دولت اردن ما را شگفت زده نکرد. اردن در حالی به حزب بعث مجوز داده که می‌داند این حزب عامل ارتکاب بزرگترین جنایت گور‌های دسته جمعی در تاریخ عراق است.

عوده بیان کرد: بعثی‌های فراری از عراق در اردن مستقر هستند و دست آن‌ها به خون مردم بی گناه عراق آلوده است. آن‌ها به آلت دست سرویس‌های اطلاعاتی دیگر کشور‌ها تبدیل شده‌اند. در سایه این تحولات، بازنگری در روابط با اردن ضروری است.

وی تصریح کرد: حزب بعث تبدیل به یک صفحه سیاه در تاریخ عراق شده و به هیچ قیمتی به این کشور بازنخواهد گشت. بعید نیست دست آمریکا در تلاش برای احیای این حزب با هدف منحرف کردن تحولات منطقه، در کار باشد.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار