به روز شده در: ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۵
«تحفه تِدمُر» نوشته احمد کریمی روایت زندگی جانباز مدافع حرم امیرحسین احمدی است که توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.
کد خبر: ۵۹۴۶۷۱
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۱ - 07June 2023

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، امیرحسین احمدی را می‌شود یک غافل به تمام معنا از سپاه و کار نظامی دانست. غافلی که ناغافل وارد مسیر نظامی‌گری می‌شود و نهایتاً در بیابان‌های تدمر سینه به سینه و چشم در چشم داعش می‌جنگد.

امیرحسین دوبار به سوریه می‌رود که بار اول مصادف می‌شود با روز‌های بعد از مراسم عقد. بار دوم، اما قول و قرار‌های مراسم عروسی را گذاشته‌اند که بحث اعزام مجدد پیش می‌آید. اعزامی که همزمان می‌شود با عملیات بزرگ صحرا در تدمر و وعده‌ای که سردار سلیمانی برای پایان کار داعش در این کره خاکی داده است.

روایتی از درگیری تن به تن با داعش در  تِدمُر

حکایت کتاب «تحفه تِدمُر» نوشته احمد کریمی بر محور اعزام دوم او و با مروری به خاطرات گذشته رقم می‌خورد، خاطراتی که درگیری تن به تن با داعش در اوج آن قرار دارد.

در بخشی از کتاب آمده است:
انفجـار جگـر زمیـن را کنـد و ریخـت بـه هـوا. گردوخـاک و بـوی بـاروت پیچیـد تـوی دماغـم. حاج ولـی داد زد: «بـدو کـه زدن» ... از چـادر بیـرون زدم. بیـن پوتین و دمپایی، دومی را انتخاب کردم. پریدم توی ماشین. سوئیچ را پیچاندم. همـه حواسـم رفـت سـمت کاری که بر عهده‌ام بـود. بقیه بدون تلـف کردن وقت دویدند سراغ موقعیت خودشان. خمپارۀ بعدی نشست نزدیکی‌های ماشینم.

صـدای گرومـپ پرحجم و گیج کننده‌ای کـه تکانم داد. صدای سـوتش یک ثانیه هم طول نکشـید! همه معادلات ذهنم از سـوت سـه ثانیه خمپاره و فرصت خیزرفتن به هم ریخت. ماشین که راه افتاد، تازه فهمیدم اگر صدای سوت را بشنوم هـم نمی‌توانـم خیـز بروم! یـاد فیلم‌های جنگی افتادم و ماشین‌هایی کـه از میان انف۱جارهـا رد می‌شـدند. اگـر گلولـه روی ماشـین می‌نشسـت، پـودر می‌شـدم. تـا برسـم به ماشـین مهمات، انگار دو سـاعت توی راه بودم و هر لحظه منتظر یکی از گلوله‌های سرگردان که بشوم تنور آتش.

روایتی از درگیری تن به تن با داعش در  تِدمُر

«تحفه تدمر» در ۱۳۲ صفحه و با قیمت ۳۵ هزارتومان از سوی انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است. علاقمندان برای تهیه آثار انتشارات شهید کاظمی می‌توانند از طریق سایت manvaketab.ir و یا مراجعه به سامانه پیامکی ۳۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را تهیه نمایند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار