رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:

اهتمام مراکز علمی وزارت دفاع در جهت تأمین نیازها/ دانشگاه مالک اشتر با سایر مراکز علمی در اجرای پروژه‌های نوظهور همکاری می‌کند

جعفری گفت: پروژه‌های نوظهوری در سطح وزارت دفاع مصوب شده است که دانشگاه صنعتی مالک اشتر در جهت اجرای آن‌ها، تفاهم‌نامه‌هایی را با دانشگاه‌های مختلف و شرکت‌ها‌ی دانش‌بنیان منعقد کرده است.
کد خبر: ۶۰۰۵۰۱
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۲ - ۰۱:۴۵ - 06July 2023

نیاز در وزارت دفاع آینده مبتنی بر نیاز در نیروهای مسلح شکل می‌گیرد«مهدی جعفری» رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، درخصوص معماری وزارت دفاعِ آینده اظهار داشت: نیاز در وزارت دفاع آینده مبتنی بر تقاضا در نیرو‌های مسلح شکل می‌گیرد.

جعفری با بیان اینکه در دانشگاه مالک اشتر نیاز‌های نیرو‌های مسلح در جنگ‌های آینده را مورد ارزیابی قرار دادیم، افزود: پروژه‌های نوظهوری در سطح وزارت دفاع مصوب شده است که بر این اساس در وزارت دفاع به سمت تأمین نیازهای‌مان حرکت می‌کنیم و به فناوری‌های نوینی در جهت رفع نیازها هم دست یافته‌ایم.

وی با بیان اینکه چندین پژوهشکده و مرکز علمی در این دانشگاه برای رفع نیاز‌های نیرو‌های مسلح فعالیت شبانه‌روزی دارند، گفت: مراکز علمی وزارت دفاع در همه سطوح و در راستای رفع مشکلات و تأمین نیاز‌ها، تحقیقات دقیق علمی و فنی انجام می‌دهند.

رئیس دانشگاه مالک اشتر با بیان اینکه در همه حوزه‌ها در کنار وزارت دفاع و سایر سازمان‌های صنعتی قرار داریم، یادآور شد: در جهت رفع چالش‌های موجود در حوزه فناوری و توسعه محصول در کنار وزارت دفاع هستیم تا مشکلات آن‌ها را حل کنیم.

وی درباره همکاری دانشگاه مالک اشتر با سایر دانشگاه‌های کشور اظهار داشت: دانشگاه مالک اشتر ظرفیت بالایی دارد و نخبگان متعددی که در این دانشگاه حضور دارند، فعالیت‌های مختلفی را انجام می‌دهند.

جعفری با بیان اینکه به دنبال توسعه همکاری با سایر دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم، خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌هایی با دانشگاه‌های مختلف و شرکت‌ها‌ی دانش‌بنیان منعقد شده است و امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت‌های آن‌ها در پروژه‌های نوظهور استفاده کنیم.

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها