رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:

مکتب غدیر بستر‌ساز حاکمیت مهدویت است

حجت‌الاسلام محمدحسنی گفت: مکتب غدیر عامل کمال مکتب بعثت و بستر‌ساز حاکمیت مهدویت است؛ لذا باید برای ترویج این مکتب تلاش کنیم.
کد خبر: ۶۰۱۰۶۲
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۵ - 03July 2023

مکتب غدیر بستر‌ساز حاکمیت مهدویت استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «عباس محمدحسنی» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در دومین شب از برگزاری جشن بزرگ دهه ولایت و امامت در مرکز همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن دهه ولایت و امامت اظهار داشت: در اعیادی که در دین ما وجود دارد، هیچ‌کدام‌شان پسوند عید اکبر ندارند، جز عید غدیر؛ زیرا عید غدیر هم افضل‌ الاعیاد و هم اکبر الاعیاد است و دلیلش هم این است که عید غدیر مهم‌ترین، اثر‌گذار‌ترین و شاه‌کلید استمرار مکتب بعثت است.

حجت‌الاسلام محمدحسنی ادامه داد: در سوره کوثر می‌خوانیم «إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَر»؛ یکی از دلایلی که قرآن به پیامبر اکرم (ص) گفته هرکس تو را شماتت کند، خودش ابتر است، به خاطر وجود حضرت زهرا (س) است و دلیل دیگر آن غدیر است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: اگر غدیر نبود، مکتب بعثت نا‌تمام و ابتر می‌ماند؛ اما به برکت مکتب غدیر، مکتب بعثت جهانی شده و ما برای حاکمیت بخشیدن به مکتب مهدویت هم بایستی روی مکتب و فرهنگ غدیر کار کنیم. مکتب غدیر ضامن بقای دین، اسلام، بعثت و حاکمیت قرآن در سراسر گیتی است.

وی با اشاره به نقش مکتب غدیر در زمینه‌سازی ظهور امام زمان (عج) گفت: مکتب غدیر عامل کمال مکتب بعثت و بستر‌ساز حاکمیت مهدویت است؛ لذا اگر می‌خواهیم در بسترسازی برای ظهور امام زمان (عج) نقش داشته باشیم، باید برای ترویج مکتب غدیر تلاش کنیم.

حجت‌الاسلام محمدحسنی عنوان کرد: در تبلیغ فرهنگ غدیر فقط بخشی از جامعه فعال است؛ در حالی که باید در فرهنگ غدیر مانند فرهنگ عاشورا به‌صورت خود جوش فعالیت کنیم و فرهنگ غدیر را در منطقه و فرامنطقه گسترش دهیم.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار