جانشین رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع عنوان کرد؛

آب‌اندازی سازه دریایی جدید وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

«علیپور» گفت: یکی از سازه‌های دریایی ساخته شده توسط وزات دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در جنوب کشور در حال به آب‌اندازی است.
کد خبر: ۶۰۱۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۴ - 04July 2023

منوچهر علیپوربه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، «منوچهر علیپور» جانشین رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع صبح امروز در برنامه تلویزیونی صبح بخیر ایران اظهار داشت: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع یک مجموعه منسجم و نظام‌مند با ماموریت‌های بسیار ویژه در عرصه دریاست.

علیپور با بیان اینکه سازمان صنایع دریایی با تدابیر فرماندهی معظم کل قوا در سال ۱۳۸۷ و با ساختاری بسیار پیشرفته و منسجم ایجاد شد، افزود: این سازمان یکی از سازمان‌های صنعتی وزارت دفاع است که با وظیفه پشتیبانی از نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی، نیروی دریایی مقتدر سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی و دریابانی فراجا در عرصه دریا فعالیت می‌کند؛ البته با توجه به ظرفیت این سازمان، خدماتی در بخش خصوصی و در سطح ملی نیز ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از چهار گروه بن‌سازه سطحی، زیر سطحی، اثر سطحی و تندرو تشکیل شده است، گفت: هرکدام از این گروه‌ها به‌صورت تخصصی از ایده تا وار‌َهایی را انجام می‌دهند که سعی بر این است با استفاده از این ساختار و ظرفیت این گروه‌ها و با توجه به تدابیر و طرح‌های تحولی ابلاغی از سوی وزیر دفاع، نیاز‌های دریایی نیرو‌های مسلح را پاسخگو باشیم.

مشاور وزیر دفاع در صنایع دریایی در ادامه با بیان اینکه ناوشکن «دنا» که همراه با ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخارآفرینی کرد یک ناوشکن بومی است، ادامه داد: این ناوشکن و تمام زیرسامانه‌های آن ایرانی است که با تولید این ناوشکن جوانان این مرز و بوم توانستند شعار «ما می‌توانیم» را به شعار «ما توانستیم» تبدیل کنند.

علیپور همچنین با اشاره به ناوشکن «دماوند ۲» اظهار داشت: این ناوشکن ۹۴ متر طول و هزار و ۳۰۰ تن وزن دارد که ویژگی‌های خاص و پیشرفته‌ای در آن استفاده شده است که از جمله می‌توان به رهگیری و انهدام اهداف در سطح، زیرسطح و اهداف پروازی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه صنعت دریایی چرخ‌دنده ۱۰۰ صنعت دیگر را به‌صورت غیرمستقیم به حرکت درمی‌آورد، افزود: وزارت دفاع به‌عنوان یک عضو شورای عالی صنایع دریایی در دو بخش اقتصاد ساحلی و دریایی مشغول به کار است و در این حوزه اقدامات فاخری را در کشور اجرا کرده است.

جانشین رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در پایان عنوان کرد: هم‌اکنون در جنوب کشور، همکاران ما مشغول به آب‌اندازی یکی از سازه‌های دریایی ساخته شده توسط وزات دفاع هستند که ان‌شاءالله بعد از تست‌های لازم، خبر‌های خوبی به مردم خواهد رسید.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها