فرمانده نیروی دریایی سپاه:

ابعاد پنهان توقیف نفتکش انگلیسی/ تهدید موشکی «ندسا» موجب عقب‌نشینی ناو آمریکایی شد

دریادار «تنگسیری» با اشاره به ابعاد پنهان توقیف نفتکش انگلیسی از سوی نیروی دریایی سپاه، گفت: اگر این نفتکش با ۱۰ اسکورت هم آمده بود، محال بود بتواند از دستان ما فرار کند.
کد خبر: ۶۰۱۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷ - 06July 2023

فرمانده نیروی دریایی سپاه: مقابل دشمن تا لحظه آخر می‌ایستیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، دریادار پاسدار «علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه، در آیین تکریم و معارفه معاون هماهنگ‌کننده و معاون روابط عمومی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه، ضمن احترام و تکریم مقام و جایگاه شهدا و خانواده آن‌ها، اظهار داشت: به خانواده شهداء این قول را می‌دهیم که در مقابل دشمن تا لحظه آخر بایستیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به روند اقتدارافزایی نیروی دریایی در پهنه دریا برابر دشمنان ایران به عملیات توقیف نفتکش انگلیسی اشاره و بیان کرد: در این عملیات‌ها عنایت خداوند است که حکمرانی می‌کند و اگر غیر از این باشد در صحنه نبرد نتیجه نمی‌گیریم؛ توقیف نفتکش انگلیسی ابعاد پنهانی دارد که هنوز به آن پرداخته نشده است؛ از جمله اینکه در این عملیات فرماندهان سطح یک ما در صف اول مقابله و تقابل با دشمن حضور داشتند.

وی افزود: زمانی که در این عملیات ناو آمریکایی قصد ورود به آب‌های ما را داشت، به آن‌ها اعلام کردیم اگر یک وجب به سمت ما بیایی، سیبل موشک‌های ما خواهید شد و پس از این هشدار، ناو آمریکایی به سرعت عقب‌نشینی کرد.

دریادار تنگسیری در ادامه خاطرنشان کرد: شک نداشته باشید که اگر این نفتکش (انگلیسی) با ۱۰ اسکورت هم آمده بود، محال بود بتواند از دستان ما فرار کند. ما  مقابل شهدا قسم یاد کردیم؛ شهدا همرزم ما بودند و نخواهیم گذاشت خون این‌ شهدای والامقام به هدر برود.

دریادار تنگسیری در پایان رزمندگان نیروی دریایی سپاه را صاحبان مدال افتخار از فرماندهی معظم کل قوا به عنوان «دلاوران از جان گذشته» توصیف و با اشاره به جایگاه روابط عمومی در سازمان، خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم روابط عمومی زبان گویای یک مجموعه است؛ هر چند حماسه امام حسین (علیه‌السلام) در روز عاشورا رقم خورد؛ اما آن‌چه آن را زنده نگه داشت، خطبه های امام سجاد (علیه‌السلام) و حضرت زینب (سلام‌الله علیها) بود.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار