قالیباف پیش از عزیمت به ژوهانسبورگ:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: عضویت ایران در بریکس هم از جهت سیاسی و هم از جهت اقتصادی و موقعیت جغرافیای سیاسی ما بسیار موثر است. 
کد خبر: ۶۱۹۰۵۴
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۴ - 26September 2023

عضویت ایران در بریکس اهمیت سیاسی-اقتصادی فراوانی داردبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از سفر به آفریقای جنوبی اظهار داشت: گفت‌وگوی بین کشورهای بریکس و آفریقای جنوبی انجام خواهد شد، رویکردی که مجمع نهم بریکس در پیش دارد هم رویکرد چند جانبه‌گرایی و هم  توسعه روابط بین کشورهای آفریقایی و بریکس موضوعیت دارد.

قالیباف افزود: این فرصت بسیار مناسبی است که هم با کشورهای آفریقایی که در این مجمع شرکت می‌کنند ارتباط برقرار کنیم و هم برای توسعه روابط پارلمانی تلاش کنیم. 

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عضویت ایران در بریکس هم از جهت سیاسی و هم از جهت اقتصادی و موقعیت جغرافیای سیاسی ما بسیار موثر است. 

قالیباف عنوان کرد: سه عضو از پنج عضو اصلی بریکس از جهت جغرافیایی بسیار مهم هستند. با فرصت هایی که ما در زمینه انرژی، ترانزیت و حمل و نقل داریم انشالله پیوستن ما به بریکس بتواند در توسعه روابط همسایگان و هم منطقه‌ای و بین‌المللی کمک کند. امیدواریم این سفر بتواند روابط پارلمانی بین المللی را بیش از پیش توسعه دهد. 

انتهای پیام/371

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار