در بازدید از آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه؛

امام خامنه‌ای: پیشرفت در مجموعه‌ نیرو‌های مسلح سریع و مطلوب است/ دولت‌های اسلامی رابطه خود با رژیم صهیونیستی را قطع کنند/ شکست رژیم صهیونیستی در غزه، یک واقعیت است+ فیلم

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه حرکت و پیشرفت در مجموعه‌های نیرو‌های مسلح سریع و مطلوب است، فرمودند: هرجا جوان‌های ما با عزم و ایمان وارد شدند، توانسته‌اند کار‌های بزرگی انجام دهند و در نمایشگاه آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه هم نشانه‌های عزم و ایمان کاملاً مشهود بود.
کد خبر: ۶۳۱۷۱۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷ - 19November 2023

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حضرت امام خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا پس از بازدید از نمایشگاه دستاورد‌ها و توانمندی‌های نیروی هوافضای سپاه در جمع فرماندهان و مسئولان دانشگاه علوم و فنون هوافضای عاشورا، بازدید از این نمایشگاه را شیرین و مطلوب خواندند و مهم‌ترین ویژگی آن را نیازسنجی صحیح و تمرکز علمی و تحقیقاتی بر نیاز‌ها برشمردند.

امام خامنه‌ای رسیدن به چنین دستاورد‌های علمی را ناشی از انگیزه متکی بر عزم و ایمان دانستند و تاکید کردند: هرجا جوان‌های ما با عزم و ایمان وارد شدند، توانسته‌اند کار‌های بزرگی انجام دهند و در این نمایشگاه هم نشانه‌های عزم و ایمان کاملاً مشهود بود.

امام خامنه‌ای: پیشرفت در مجموعه‌ نیرو‌های مسلح سریع و مطلوب است/ دولت‌های اسلامی رابطه سیاسی خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند/ صهیونیست‌ها خود را نژاد برتر و بقیه‌ی بشریت را پست می‌دانند

رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی دیگر از ویژگی‌های نمایشگاه هوافضای سپاه را، ابتکار و نوآوری برشمردند و خاطرنشان کردند: البته نباید به سطح کنونی موفقیت‌ها راضی بود، زیرا بخش‌های مختلف نظامی و غیرنظامی در دنیا به‌صورت مستمر در حال حرکت و پیشرفت هستند و ما باید تلاش کنیم تا عقب نمانیم.

فرمانده معظم کل قوا حرکت و پیشرفت در مجموعه‌های نیرو‌های مسلح را سریع و مطلوب خواندند و با تاکید بر لزوم کاهش پیدا نکردن شتاب حرکت، افزودند: ما در برخی بخش‌های کشور وضعمان خیلی خوب است، اما در برخی بخش‌ها وضعمان خوب نیست و کمبود و نقص وجود دارد که در این بخش‌ها نیز باید با تشخیص صحیح نیازها، به سمت برطرف کردن نقطه‌ی نیاز حرکت کرد.

امام خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات فلسطین و استمرار جنایات رژیم صهیونیستی در غزه فرمودند: قضایای غزه بسیاری از حقایق مکتوم را برای مردم دنیا آشکار کرد که یکی از این حقایق، طرفداری سران کشور‌های غربی از تبعیض‌ نژادی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی رژیم صهیونیستی را مظهر تبعیض‌ نژادی خواندند و فرمودند: صهیونیست‌ها خود را نژاد برتر می‌دانند و بقیه آحاد بشر را نژاد پَست به حساب می‌آورند و به همین دلیل است بدون احساس ناراحتی وجدان، چندین هزار کودک را به قتل رسانده‌اند.

معظم‌له تاکید کردند: هنگامی که رئیس جمهور آمریکا، صدراعظم آلمان، رئیس جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس، با آن همه ادعا از چنین رژیم نژادپرستی حمایت و به آن کمک می‌کنند، به معنای طرفداری این آقایان از تبعیض‌ نژادی به‌عنوان نفرت‌انگیزترین مسائل دنیاست.

امام خامنه‌ای خاطرنشان کردند: مردم اروپا و آمریکا نیز باید تکلیف خود را با این وضعیت روشن کنند و نشان دهند که طرفدار تبعیض‌ نژادی نیستند.

نکته دیگری که امام خامنه‌ای درباره قضایای غزه به آن اشاره کردند، موضوع ناکامی نظامی و عملیاتی رژیم صهیونیستی بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: رژیم صهیونیستی به رغم بمباران‌های گسترده در غزه، تاکنون در حرکت خود ناکام بوده است، زیرا از ابتدا گفتند که هدف ما نابودی حماس و مقاومت و زمین‌گیر کردن آن‌هاست، اما با گذشت بیش از ۴۰ روز و با به‌کارگیری همه توان نظامی خود، هنوز نتوانسته‌اند این کار را انجام دهند.

امام خامنه‌ای بمباران وحشیانه بیمارستان‌ها و کشتار زنان و کودکان در غزه را نشانه عصبی بودن شدید سران رژیم صهیونیستی از شکست خود دانستند و افزودند: شکست رژیم صهیونیستی در غزه، یک واقعیت است و پیشروی و ورود به داخل بیمارستان‌ها و یا خانه‌های مردم، پیروزی نیست، زیرا پیروزی به معنای شکست دادن طرف مقابل است که رژیم صهیونیستی تاکنون نتوانسته است به آن دست یابد و در آینده هم نخواهد توانست.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه ابعاد این نتوانستن فراتر از رژیم صهیونیستی است، فرمودند: این نتوانستن به‌معنای نتوانستنِ آمریکا و کشور‌های غربی نیز است و اکنون همه دنیا با این حقیقت مواجه شده است که یک رژیم دارای امکانات و تجهیزات مفصل و پیشرفته نظامی نتوانسته است بر طرف مقابل خود که هیچ یک از این امکانات را ندارد، غلبه کند.

امام خامنه‌ای همچنین درباره وظایف و عملکرد دولت‌های مسلمان نیز افزودند: برخی دولت‌های اسلامی به ظاهر در مجامع، جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند و برخی هم تاکنون محکوم نکرده‌اند، اما این، قابل قبول نیست. کار اصلی آن است که شریان و جریان حیاتی رژیم صهیونیستی قطع شود و دولت‌های اسلامی مانع از رسیدن انرژی و کالا به این رژیم شوند.

معظم‌له خاطرنشان کردند: دولت‌های اسلامی حداقل برای یک مدت محدود رابطه سیاسی خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند.

امام خامنه‌ای افزودند: ملت‌ها باید با ادامه تجمعات و تظاهرات خود، نگذارند مظلومیت ملت فلسطین فراموش شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پایان تاکید کردند: ما به وعده الهی یقین داریم و به آینده نیز امیدواریم و به وظیفه خود عمل خواهیم کرد.

انتهای پیام/ 

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار