مدرس دانشگاه جامع امام حسین (ع) مطرح کرد؛

سیره حضرت زینب (س)، الگوی مواجهه با دشمن در جنگ شناختی

هاشمی فشارکی گفت: رسالت زینبی ادامه نهضت کربلا و حراست از مقام ولایت و قیام امام بوده که الگویی علمی و عملی برای همه در عمل به جهاد تبیین است.
کد خبر: ۶۳۱۹۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳ - 20November 2023

سیره حضرت زینب (س)، الگوی مواجهه با دشمن در جنگ شناختیبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، «سید جواد هاشمی فشارکی» مدرس دانشگاه جامع امام حسین (ع) و عضو شورای راهبردی جبهه مردمی گام دوم انقلاب اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه هفته گذشته شهر ساری در آغاز ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار در خصوص جدال حق و باطل اظهار داشت: در طول تاریخ همیشه حق و باطل با یکدیگر در حال جنگ وجدال بوده اند. باطل بدنبال روش‌های تخریبی بوده و جبهه حق با تبیین حقایق وجذب قلوب اقدام کرده است و در صدر اسلام نیز شاهد عرصه‌های ان می‌باشیم.

مدرس دانشگاه جامع امام حسین (ع) در خصوص جهاد تبیین در مقابل تحریف عاشورا گفت: در واقعه سخت عاشورا، دشمن در صدد تخریب چهره امام حسین (ع) و یارانش بود و در اغاز نیز دشمن به دنبال تحریف بود و موفق هم شد با خارجی خواندن اهل بیت (ع) بدنبال جابجا کردن حق و باطل بود، لکن حضرت سجاد (ع) و حضرت زینب (س) با جهاد تبیین در آگاه‌سازی و تبیین حقیقت برای مردم نقش اساسی داشتند و می‌توان گفت در جنگ شناختی در مقابل جریان تحریف برای پاسداری از سنگر نهضت حسینی، حضرت زینب (س) علمدار جهاد تبیین و جهادگر شجاع راه نهضت حسینی بوده است.

هاشمی فشارکی در خصوص جهاد تبیین حضرت زینب (س) در بازار شام گفت: حضرت زنیب (س) از قتلگاه امام (ع) شروع به افشاگری علیه یزیدیان کرد. هنگام ورود اسرا به شام، عبیدالله دستور داده بود اسرا و سر‌ها را در میان بازار شام و میدان‌ها بچرخانند، اما حضرت زینب (س) با جهاد تبیین در روشنگری سبب بیداری افکار عمومی شدند، به نحویی که ناله و تنبه مردم بوجود آمد و وضعیت معکوس شد، عبیدالله نزد مردم منفورترین و اباعبدالله محبوب‌ترین شد.

عضو شورای راهبردی جبهه مردمی گام دوم انقلاب اسلامی در خصوص جهاد تبیین حضرت زینب (س) در کاخ یزید بیان داشت: در مجلس یزید در کاخش، که قصد تحقیر و بهره برداری بود، حضرت زینب (س) با خطابه‌ای مستدل و قرا، با وقار و با صلابت تمام حربه‌های دشمن را افشا کرد، به نحویی که همسر یزید اولین فردی بود که آگاه شد و برای امام حسین (ع) مجلس عزا برپا کرد.

مدرس دانشگاه جامع امام حسین (ع) افزود: رسالت زینبی ادامه نهضت کربلا و حراست از مقام ولایت و قیام امام بوده والگویی علمی و عملی برای همه در عمل به جهاد تبیین است. چنانچه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده اند: «اگر زینب کبری و امام سجاد (ع) تبیین نکرده بودند، ... واقعه عاشورا تا امروز جوشان و زنده و مشتعل باقى نمی‌ماند.»

هاشمی فشارکی خاطرنشان کرد: طی بیش از چهار دهه انواع تهدیدات و تحریم‌ها علیه ملت و کشور شکل گرفته و اینک در جنگ ترکیبی با استفاده از همه مولفه‌های قدرت علیه کشور و بصورت جنگ تمام عیار، تمامی باطل در برابر تمامی حق شکل گرفته است. جنگ شناختی توسط لشکر تحریف و انحراف و نفاق جدید علیه کشور در حال وقوع است، ولی ملت مسلمان ایران با مقاومت و تلاش در حال گذار از پیچ تاریخی هستند. ودر چنین شرایط حساسی در بهمن ۱۴۰۰، رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمان جهادتبیین را صادر کردند.

وی در خصوص اهمیت جهاد تبیین گفت: در حالیکه دشمن با لشکر تحریف و انحراف بدنبال پیاده سازی مدل اسلام وهابی بنام اسلام رحمانی یعنی اسلام بی خاصیت است و همچنین به دنبال سیطره یاس و نامیدی برمردم و بخصوص جوانان است، جهاد تبیین کشور و ملت را در برابر تهدیدات مهلک مصون می‌کند و موتور پیشران کشور در برابر امواج دشمنان است لذا عمل به جهاد تبیین رسالت عمومی همگانی است.

هاشمی فشارکی درخصوص روش ایجابی جهاد تبیین بیان داشت: امام المسلمین فرمان فریضه جهاد تبیین؛ که بر همه فرض عینی و فوری است؛ را در سال گذشته اعلام کرده اند؛ لذا ما بایستی جهاد تبیین ایجابی داشته باشیم. یعنی به بیان کار‌های درست و ارزشمند انقلاب و نظام بپردازیم. به این مفهوم که دستاورد‌های عظیم انقلاب در حوزه‌های مختلف را بیان کنیم. با هدف ایجاد روحیه و امید به آینده در برابر هدف دشمنان که بدنبال سلب روحیه و امید است.

وی در خصوص روش پدافندی جهاد تبیین گفت: دومین روش جهاد تبیین پدافندی و واکنشی با هدف خنثی سازی تحریف دشمنان داشته باشیم. دشمن هماکنون دنبال تطهیر رژیم پهلوی، لزوم زانو زدن در برابر امریکا؛ تحریف جنگ تحمیلی، تحریف امام خمینی و تخریب دولت انقلابی؛ و جنگ شناختی و تاثیر بر باور‌ها در دستور کار دشمنان انقلاب قرار دارد.

هاشمی فشارکی درخصوص روش پیش دستانه جهاد تبیین بیان داشت: سوم روش جهاد تبیین پیش دستانه با هدف پیشگیری قبل انتشار ویروس دشمن باشیم. فضا سازی عمومی اقداماتی پیش از شروع تخریب دشمنان و قبل از فعال شدن دشمن داشته باشیم و صحنه جامعه را اشباه و اقناع سازیم، پیش از مجال یافتن توپخانه دشمن است. مثلا اگر قرار است، مبارزه با مفاسد اجتماعی یا اصلاحات اقتصادی؛ یا مبارزه با سبک زندگی غربی صورت گیرد، پیش از ان، فواید ان تشریح شده و ابهامات رفع شده و زمینه شبهه پراکنی فراهم نشود. همچنین مساله سازی در انتخابات سال آتی در دستور کار دشمنان است؛ که بایستی از هم اکنون تدابیری را فراهم کرد.

وی در خصوص جهاد تبیین در مساله فلسطین ادامه داد: یکی از جبهه‌های نبرد حق و باطل، مسئله اول جهان اسلام هست که به برکت طوفان الاقصی به خبرروز دنیا مبدل شده است. امروز نیز جنگ شناختی و جنگ روایت‌های غبار الود وجود دارد. اینکه معدودی نغمه سر می‌دهند، که فلسطین به خودشان مربوط است و برخی هم می‌گویند چرا ایران کمک مستقیم نمی‌کند، نیاز به جهاد تبیین در بیان حق دفاع مشروع فلسطینی‌ها و لزوم حمایت همه ازادگان را می‌طلبند و نیز نشر بیان ظلم‌های رژیم صهیونیستی، با روش‌های رسانه‌ای و هنری و علمی و. به زبان‌های مختلف را می‌طلبد که عالمگیر شود.

مدرس دانشگاه جامع امام حسین (ع) درخصوص طوفان الاقصی بیان داشت: جنگ‌های اعراب و رژیم صهیونیستی، دستاوردی برای مردم مظلوم فلسطین نداشت و به صلح ذلت مبدل شد. پنج دهه مذاکرات سازش یاسرعرفات و محمود عباس، همانند برجام، هیچ دستاوردی بجز خیانت به ارمان فلسطین نداشت، لکن به برکت محور مقاومت، رزمندگان غزه مسلح و مقاوم شده و با عملیات بنیان کن طوفان الاقصی ضربات اطلاعاتی، نظامی، اقتصادی و سیاسی بر پیکر رژیم رژیم صهیونیستی غاصب وارد کرده اند که بی سابقه بوده و متقابلا رژیم نامشروع صهیونیستی نیز جنایات سختی را علیه زنان و کودکان مظلوم فلسطینی مرتکب شده است.

وی در خصوص حوادث فلسطین زمینه بیداری آخرالزمانی گفت: مردم دنیا پیش از این هیچگاه این میزان بیدار نشده اند و به صحنه نیامده و فریاد نزده اند، اما اکثر شهر‌های غرب و شرق عالم مردم به خیابان‌ها آمده و تظاهرات میکنند، و اینکه توجه شان به کلام سید حسن نصرالله و رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده، زمینه را برای شنیدن مهدویت و منجی بشریت فراهم ساخته و توجه مردم را به سوی حضرت مهدی جلب خواهد کرد و بزودی طالب وی خواهند شد. حوادث فلسطین زمینه بیداری آخرالزمانی داشته و زمینه ساز ظهور ان شالله فراهم خواهد شد.

عضو شورای راهبردی جبهه مردمی گام دوم انقلاب اسلامی درخصوص بستر سازی ظهور را چنین تبیین کرد: امروز به برکت جمهوری اسلامی این شرایط فراهم هست که هم برای ظهور تلاش کنیم و جز منتظران عملی باشیم. تکلیف و راهبرد شیعه در عصر غیبت، زمینه سازی برای ظهور و فراهم سازی زمینه پذیرش امام زمان و نیز زیر ساخت‌های جامعه هم فراهم باشد امروز وظیفه ما درگام دوم انقلاب اسلامی این است که ظهور را نزدیک و زمینه حکومت جهانی حضرت بقیه الله الاعظم (عج) را محقق کنیم.

 هاشمی فشارکی در پایان گفت: در جنگ شناختی و جنگ ترکیبی دشمن در مقابل جریان تحریف، بایستی زینب گونه با جهاد تبیین برای پاسداری از انقلاب اسلامی ودستاورد‌های آن و نیز تبیین حقایق فلسطین و فریادرسی مظلومان جهان اقدام کرد!

انتهای پیام/ 112

نظر شما
پربیننده ها