دعوت از ایران برای شرکت در نشست بریکس درباره غزه

طبق اعلام آفریقای جنوبی، سران کشور‌های بریکس فردا سه‌شنبه نشست مجازی اضطراری را برای بحث درباره وضعیت در غرب آسیا از جمله نوار غزه برگزار می‌کنند.
کد خبر: ۶۳۲۰۸۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۱ - 20November 2023

دعوت از ایران برای شرکت در نشست بریکس درباره غزهبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، دفتر رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد سران کشور‌های عضو بریکس فردا سه‌شنبه ۲۱ نوامبر کنفرانس ویدئویی اضطراری برای بحث درباره وضعیت در خاورمیانه از جمله نوار غزه برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری «تاس» به نقل از بیانیه آفریقای جنوبی که اکنون ریاست دوره‌ای بریکس را برعهده دارد، انتظار می‌رود ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در این کنفرانس شرکت کند. کاخ کرملین هم در بیانیه‌ای تایید کرد پوتین سه‌شنبه در نشست مجازی گروه بریکس درباره غزه شرکت خواهد کرد.

طبق این بیانیه، رهبران کشور‌های بریکس--برزیل، روسیه، هند و چین--برای نشست مجازی اضطراری [تحت ریاست آفریقای جنوبی]گرد هم خواهند آمد، و از رهبران کشور‌های [جدید]بریکس--عربستان سعودی، آرژانتین، مصر، اتیوپی، ایران و امارات دعوت می‌کنند.

فردا پس از سخنان افتتاحیه «سیریل رامافوزا» رئیس‌جمهوری آفریقای جنوبی، قرار است نمایندگان اعضای بریکس و کشور‌های دعوت شده از طرف کشور‌های خود درباره بحران انسانی جاری در غزه سخنرانی کنند.

به نوشته تاس، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل هم در این نشست شرکت خواهد کرد و قرار است شرکت‌کنندگان در این رویداد بیانیه مشترکی صادر کنند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار