معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران:

جامعه ایثارگری باید یک جامعه الهام‌بخش باشد

هاشمی گفت: جامعه ایثارگری باید یک جامعه الهام‌بخش باشد که باعث تزریق آرامش به جامعه شود، جامعه نیز باید پاسدار ایثارگری و قدردان ایثارگران باشد.
کد خبر: ۶۳۵۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱ - 06December 2023

جامعه ایثارگری باید یک جامعه الهام‌بخش باشدبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، «سید محمدصادق هاشمی» معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز گذشته (سه‌شنبه) در همایش تخصصی معاونین فرهنگی استان‌ها و مدیران کل ستادی که در مشهد برگزار شد، به اجرای دستور کار همایش پرداخت و در این خصوص با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، اظهار داشت: اصلی‌ترین وظایف فرهنگی، احیاء و حفظ ترویج فرهنگ ایثار و زنده نگه داشتن یاد شهیدان و آثار آن‌ها، تجلیل و تکریم و صیانت از جامعه معظم شاهد و ایثارگر و تلاش برای استفاده درست و عادلانه از ظرفیت‌ها و منابع در اختیار است که باید نسبت به آن اهتمام ویژه داشت. جامعه رضایتمند، بهتر از فرهنگ ایثار و شهادت دفاع می‌کند.

هاشمی افزود: جامعه ایثارگری باید یک جامعه الهام‌بخش باشد که باعث تزریق آرامش به جامعه شود، جامعه نیز باید پاسدار ایثارگری و قدردان ایثارگران باشد. نباید اجازه دهیم با کمبود اقدامات فرهنگی و هنری در جامعه، اسباب نقد ارزش‌های ایثار و شهادت فراهم شود.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح‌کرد: بنیاد نهادی انقلابی و مردمی پایه، عدالت محور و ملزم به پاسداری از منابع در اختیار است. بنیاد برای رسیدن به اهداف خود باید انقلابی باشد. ما باید با رفتار انقلابی و در راستای سیره شهداء مسیر انقلابی بودن را برای تمامی جامعه الگوسازی کنیم تا دیگران از آن پیروی کنند.

وی تأکید کرد: معاونین فرهنگی استان‌ها با هر سن و تجربه‌ای، باید با مطالعه به شناخت و معرفت برسند. مطالعه لازمه پیشرفت است، معاونین فرهنگی باید عدالت محور عمل و خدمات و منابع را عادلانه توزیع کنند. ما باید سازمان را چابک و کارآمد کنیم که این کار توسط ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تمام مشکلات پیش رو در حال اجراست و ما نیز باید آن را در دستور کار قرار دهیم.

هاشمی در پایان با اشاره به ارتقای وجاهت بنیاد شهید و امور ایثارگران در کشور نیازمند فعالیت انقلابی است خاطرنشان کرد: معاونین فرهنگی ما باید صاحب ایده و گروه اجرایی متخصص باشند که بتوانند ظرفیت بنیاد را رشد دهند. آینده پژوهی برای تمامی برنامه‌های بنیاد ضروری است تا از این طریق برنامه‌های تأثیرگذار و همه‌گیر تدوین شود. هرچند اجرای کار فرهنگی بودجه محور نیست، اما باید زیرساخت بودجه‌ای مناسبی هم داشته باشد تا با نگاه انقلابی بتوان نتایج ارزنده‌ای به دست آورد.

حجت‌السلام والمسلمین «مهدی حسن‌زاده نامقی» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در این همایش ضمن خوش آمدگویی به مسئولان ستادی و استانی گفت: امروز در شرایطی که جبهه کفر در حال جنایات فاحش در حق جامعه اسلامی و مردم مظلوم و بی گناه فلسطین است باید اهتمام ویژه‌ای در حوزه‌های فرهنگی داشت و صدای مردم غزه را به گوش جهانیان رساند.

در ادامه این همایش تخصصی معاونین فرهنگی استان‌ها و مدیران کل ستادی معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین مدیران کل ستادی به بیان طرح‌ها، برنامه‌ها و اهداف ادارات خود با پرسش و پاسخ به چالش‌ها و راهکار‌های پیش رو پرداختند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار