برگزاری جشن سالگرد انقلاب اسلامی در دمشق و آستراخان

جشن چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در دمشق و آستراخان برگزار شد.
کد خبر: ۶۵۰۸۸۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۳ - 12February 2024

برگزاری جشن سالگرد انقلاب اسلامی در دمشق و آستراخانبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، مراسم جشن چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دمشق و آستراخان روسیه برگزار شد.

در این مراسم که با حضور حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه برگزار شد، رئیس مجلس، نخست وزیر، وزیر خارجه و هیأت وزیران سوری به همراه نمایندگان گروه‌های مقاومت فلسطینی، سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم سوریه حضور داشتند و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند.

از سوی دیگر جشن چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور گسترده مقامات بلندپایه آستراخان، فعالان دانشگاهی و نمایندگان بخش خصوصی استان در محل اقامتگاه سرکنسول ایران برگزار شد. 

مهدی آکوچکیان سرکنسول ایران در این مراسم گفت: جمهوری اسلامی ایران علیرغم تحریم‌ها و توطئه‌ها، توانست راه پیشرفت را ادامه دهد و اکنون در بسیاری از حوزه‌ها همچون علم و فناوری، بهداشت و پزشکی، فناوری نانو، صنایع دفاعی، تولیدات صنعتی، کشاورزی، انرژی و چرخه کامل سوخت هسته‌ای به رتبه‌های قابل توجهی در بین کشور‌های دنیا دست یابد. 

وی همچنین گفت که جمهوری اسلامی ایران از بدو تاسیس تاکنون همواره بر حقوق مردم فلسطین تأکید دارد و با صراحت اقدامات وحشیانه این رژیم در نوار غزه را محکوم کرده و همبستگی خود را با ملت مظلوم فلسطین اعلام می‌کند. 

سرکنسول ایران، مناسبات جمهوری اسلامی ایران و استان آستراخان در حوزه‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی را رو به پیشرفت توصیف کرد و گفت که اقدامات بسیار مهمی در حوزه تجارت، لجستیک و فعال‌سازی کریدور حمل و نقلی شمال - جنوب انجام شده که نتایج آن در آینده نزدیک نمایان خواهد شد. 

«ایگور بابوشکین» استاندار آستراخان روسیه ضمن تبریک چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به مناسبات گسترده ایران و روسیه و نقش کلیدی انقلاب اسلامی در برقراری عدالت و صلح پایدار چندقطبی در جهان اشاره کرد.

استاندار آستراخان همکاری‌های فدراسیون روسیه و جمهوری اسلامی ایران را راهبردی خواند.

انتهای پیام/341

نظر شما
پربیننده ها