مدیر تاریخ شفاهی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس:

جوانان در دفاع مقدس سرنوشت جنگ را تعیین کردند/ در روایت‌ها باید تهاجمی عمل کنیم

نیازی گفت: در دفاع مقدس جوانانی همچون شهیدان همت، باقری، زین‌الدین و ... استعدادهایشان شکوفا شد، گفت: در دفاع مقدس علی‌رغم تمامی دشمنی‌ها به جوانان اعتماد شد و آن‌ها توانستند سرنوشت جنگ را تعیین کنند؛ باید امروز به جوانان اعتماد کنیم، استعدا‌دها را شناسایی و به آن‌ها نقش و مسئولیت دهیم.
کد خبر: ۶۵۴۹۱۶
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۶ - 04March 2024

مدیر تاریخ شفاهی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس: جوانان در دفاع مقدس سرنوشت جنگ را تعیین کردند/ در روایت‌ها باید تهاجمی عمل کنیمبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، «یحیی نیازی» مدیر تاریخ شفاهی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صبح امروز (دوشنبه) در چهارمین نشست هم‌اندیشی نخبگان وظیفه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که در سالن قصر شیرین موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با بیان اینکه یکی از موضوعات جهاد تبیین به کارگیری فناوری‌های نوین است، اظهار داشت: دشمن در جنگ رسانه‌ای شناختی و ترکیبی از تمامی ابزار‌ها برای ایجاد ناامیدی در مردم استفاده کرده و واقعیت‌ها را تحریف می‌کنند.

نیازی با تاکید بر اینکه آنچه در جهاد تبیین به آن نیاز داریم، سواد رسانه و شناخت فضای محازی برای تحلیل داده‌های دشمن است، گفت: امروز دشمن در جنگ روایت‌ها توانسته موضوعات زیادی را تحریف کند لذا امروز نیاز داریم در جنگ روایت‌ها تهاجمی عمل کنیم.

مدیر تاریخ شفاهی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با بیان اینکه دشمن به دنبال تصویرسازی نادرست از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است، افزود: دشمن در همین راستا از ابزار‌هایی همچون ابهام، شبهه، ایجاد بی‌هویتی و تحریف مسائل استفاده می‌کند؛ امروز مهمترین سرمایه ما نیروی انسانی است و باید برای نسل جوان که آینده‌سازان این مملکت هستند برنامه داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه جنگ رسانه‌ای دشمن علیه ایران بزرگترین جنگ در جهان است و دشمنان به دنبال این هستند تا دستاورد‌ها و قدرت ایران را زیر سوال ببرند، خاطرنشان کرد: امروز رسانه‌های معاند ایران را به عنوان قدرت اول منطقه و امن‌ترین کشور، ناامن جلوه می‌دهند.

نیازی بیان کرد: در دفاع مقدس جوانانی همچون شهیدان همت، باقری، زین‌الدین و ... استعدادهایشان شکوفا شد چراکه علی‌رغم تمامی دشمنی‌ها به جوانان اعتماد شد و آن‌ها توانستند سرنوشت جنگ را تعیین کنند لذا باید امروز به جوانان اعتماد کنیم، استعدا‌دها را شناسایی و به آن‌ها نقش و مسئولیت دهیم.

مدیر تاریخ شفاهی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به اینکه دفاع مقدس طلای نابی است که به خودی خود درخشندگی دارد و نیاز نیست در روایت‌ها بزرگنمایی داشته باشیم، گفت: اگر واقعیت‌های دفاع مقدس بیان شوند، باورپذیر‌تر خواهند بود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار