عطوان: حمله به اماکن دیپلماتیک موجب ایجاد جنگ منطقه‌ای می‌شود

تحلیلگر ارشد عربی گفت: حمله ساختمان کنسولگری ایران در دمشق توسط صهیونیست‌ها با هدف ایجاد جنگ منطقه‌ای و کشاندن آمریکا به این جنگ صورت گرفته است.
کد خبر: ۶۵۹۲۴۱
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۱ - 02April 2024

عطوان: حمله به اماکن دیپلماتیک نشانه ایجاد جنگ منطقه‌ای استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر مسائل راهبردی منطقه در مقاله جدید خود به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق پرداخته و نوشت که این حمله به شهادت چند نفر از جمله سردار محمدرضا زاهدی از فرماندهان بزرگ نیروی قدس سپاه منجر شد که به معنای خروج از تمامی قواعد درگیری‌ها به شمار می‌رود.

این تحلیلگر ارشد عربی تاکید کرد که حمله مذکور علاوه بر سوریه تجاوزی ضد ایران به شمار می‌رود که با هدف ایجاد جنگ منطقه‌ای و کشاندن آمریکا به این جنگ صورت گرفته است.

به نوشته عطوان اسرائیل در حال حاضر با بحران‌های روزافزون متعددی دست و پنجه نرم می‌کند و تمامی قدرت بازدارندگی و حمایتی خود از شهرک‌نشینان را در مناطق شمالی یا در غلاف غزه از دست داده است. به همین علت است که بیش از ۲۵۰ هزار نفر از ساکنان این شهرک‌ها خانه و کاشانه خود را رها کرده‌اند و آمار مهاجرت معکوس به روسیه و آمریکا و اروپا برای یافتن مناطق امن خارج از سرزمین‌های اشغالی در میان صهیونیست‌ها به شدت افزایش پیدا کرده است.

این تحلیلگر ارشد عرب زبان با اشاره به اینکه واکنش ایرانی‌ها به تحریک‌های اسرائیل هنوز مشخص نیست، تاکید کرد که به نظر می‌رسد کارد به استخوان رسیده است و صبر استراتژیک ایرانی‌ها در حال پایان یافتن است.

عطوان در پایان تصریح کرد: سوال مهم‌تر این است که ایران در صورت تصمیم به انتقام، عملیات خود را چگونه انجام می‌دهد؟ آیا از موشک‌های خود استفاده می‌کند یا اینکه زیرساخت‌های صهیونیست‌ها در حیفا و تل‌آویو و عکا و صفد و حتی دیمونا و ایلات را تخریب می‌کند؟

وی بروز جنگ منطقه‌ای را قریب الوقوع دانست و تاکید کرد: اگر اسرائیل آتش این جنگ را روشن کند، واکنش ایرانی‌ها و سوری‌ها و عراقی‌ها و بازوان قدرتمند مقاومت در لبنان و یمن برای اسراییل ویرانگر خواهد بود و موجودیت این رژیم را به پایان خواهد برد.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها