در نشستی؛

نماینده منتخب مردم ساری و میاندورود در مجلس: توانمندسازی مددجویان باید با کار فرهنگی به نتیجه مطلوب برسد

«زمانی» با بیان اینکه ظرفیت کمیته امداد خاص و بی‌نظیر است به برنامه‌های خوب انجام شده در کمیته امداد اشاره کرد و گفت: توانمندسازی و خودکفایی مددجویان باید با کار فرهنگی و هدایت درست به نتیجه مطلوب برسد.
کد خبر: ۶۵۹۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۰ - 02April 2024

نماینده منتخب مردم ساری و میاندورود در مجلس: توانمندسازی مددجویان باید با کار فرهنگی به نتیجه مطلوب برسدبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از مازندران، «عالیه زمانی» نماینده منتخب مردم ساری و میاندورود در مجلس دوازدهم امروز در دیدار با «میثم معافی» مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران با بیان اینکه ظرفیت کمیته امداد خاص و بی‌نظیر است و مشارکت مردم در این نهاد بسیار بالاست به برنامه‌های خوب انجام شده در کمیته امداد اشاره کرد و اظهار داشت: توانمندسازی و خودکفایی مددجویان باید با کار فرهنگی و هدایت درست به نتیجه مطلوب برسد.

زمانی با بیان اینکه جهت حمایت از مشاغل بانوان سرپرست خانوار باید بازار فروش آنان مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: باید در این مسائل تسهیل گر و مانع زدا باشیم.

«معافی» نیز با بیان اینکه عمده مشکل ما در کمیته امداد مسئله مسکن است و در این بخش نیاز به کمک داریم، اظهار داشت: متأسفانه نهضت ملی مسکن، مددجو و محروم محور نیست و قشر متوسط به بالای جامعه فقط می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی به فقر زمین در استان که با هبه و انفاق خیرین در این حوزه در حال حل شدن است اشاره کرد و افزود: با توجه به ۱۱هزار و ۵۰۰ مددجوی مستاجر که بیش از ۷۰ درصد آنان زنان سرپرست خانوار هستند، نیازمند کمک نهضت ملی مسکن و پیگیری‌هایی در این خصوص در مجلس هستیم.

این مسئول سه ماموریت مهم کمیته امداد را مسکن، اشتغال و ازدواج بیان کرد و گفت: منتظر کارت دعوت ازدواج هستیم تا در کمترین زمان جهیزیه تحویل زوج‌های جوان شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران با اشاره به حضور بانوان در لایه‌های اصلی مدیریت در این نهاد بیان کرد: فقر در کمیته امداد زنانه است و نیاز به درک زنانه دارد.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار