وزارت امور خارجه:

جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه رژیم متجاوز صهیونیستی را از جنایت خود پشیمان می‌کند

وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه و در کمال حکمت و درایت، رژیم متجاوز و مفلوک صهیونیستی را از جنایت جدید خود پشیمان می‌کند و این رژیم جعلی با توسل به اینگونه جنایات ددمنشانه، هرگز از شکست محتوم نجات نمی‌یابد.
کد خبر: ۶۵۹۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۴ - 02April 2024

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار بیانیه‌ای حمله موشکی عصر دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ رژیم جعلی اسرائیل، به ساختمان بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را با شدیدترین عبارات محکوم کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: متأسفانه در این حمله هدفمند به یک مکان شناخته شده دیپلماتیک، تعدادی از مستشاران نظامی‌ ضدتروریسم جمهوری اسلامی ایران - دارای مصونیت دیپلماتیک- که همزمان با حمله مزبور، در برنامه صرف افطار ماه مبارک رمضان در این ساختمان حضور داشتند، به شهادت رسیدند.

وزارت امور خارجه تاکید کرد: بی شک این حمله زبونانه و نفرت‌انگیز، نقض مصونیت افراد و اماکن دیپلماتیک -ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق- و در مغایرت آشکار با مقررات بین‌المللی به ویژه کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ وین، کنوانسیون راجع به پیشگیری و مجازات جرائم علیه اشخاص مورد حمایت بین المللی از جمله ماموران دیپلماتیک ۱۹۷۳ و منشور ملل متحد است و انتظار این است که تعرض شنیع و خلاف حقوق بین‌الملل یادشده، از سوی دولت ها و مجامع بین‌المللی تقبیح و شدیدا محکوم شود.

در این بیانیه دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: از سازمان ملل متحد به ویژه شورای امنیت و دبیر کل آن سازمان انتظار می‌رود در مسیر مقابله با اعمال متخلفانه و ناقض مقررات بین‌المللی رژیم صهیونیستی اسراییل که تهدیدکننده صلح و امنیت بین‌المللی تلقی می شوند، واکنش لازم و سریع را داشته و اینگونه اعمال جنایتکارانه و تروریستی را محکوم و تقبیح کنند.

وزارت امور خارجه در ادامه این بیانیه یادآور شد: این حمله تروریستی گویای اوج استیصال، درماندگی و سرگردانی راهبردی رژیم صهیونیستی در نتیجه شکست نظامی، سیاسی و اخلاقی در نوار غزه پس از شش ماه جنگ ظالمانه، جنایتکارانه اما بدون هرگونه پیروزی علیه جریان‌های مقاومت و ملت صبور و مقاوم فلسطین است.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: واضح و آشکار است که صهیونیست‌های ناکام از توقف قدرت مقاومت در باریکه غزه، اکنون به هر تلاش مذبوحانه و زبونانه ای برای خروج از انزوای سیاسی و بین‌المللی خود در جهان متوسل شده‌اند.

دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: رژیم اسرائیل اکنون پس از قتل عام ده‌ها هزار زن و کودک و شهروند بی‌گناه فلسطینی و ناتوانی و شکست در تحقق اهداف اعلام شده خود در قبال ملت و جریان‌های مقاومت فلسطین، بطور خطرناک و بیخردانه‌ای تلاش می‌کند دامنه‌های جنگ در منطقه را توسعه داده و صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را قربانی امیال شوم و جنگ‌طلبانه خود نماید.

وزارت امور خارجه در این بیانیه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه و در کمال حکمت و درایت، رژیم متجاوز و مفلوک صهیونیستی را از جنایت جدید خود پشیمان می کند و این رژیم جعلی با توسل به اینگونه جنایات ددمنشانه، هرگز از شکست محتوم نجات نخواهد یافت. در عین حال جمهوری اسلامی ایران ضمن هشدار به جامعه بین‌المللی نسبت به فعالیت های ماجراجویانه رژیم جعلی اسرائیل برای گسترش دامنه‌های جنگ در منطقه و خارج از جغرافیای فلسطین اشغالی، مسئولیت عواقب و پیامدهای حمله جنایتکارانه به نمایندگی دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دمشق را متوجه رژیم غاصب صهیونیستی می‌داند.

در ادامه این بیانیه دستگاه دیپلماسی یادآور شد: در این زمینه جمهوری اسلامی ایران حق مشروع و ذاتی خود را بر اساس قوانین بین‌المللی و منشور ملل متحد برای پاسخ قاطع به این‌گونه اقدامات تروریستی محفوظ می‌داند. سران جنایتکار رژیم غاصب صهیونیستی نیز بدانند که اینگونه حملات زبونانه، شکست ترمیم‌ناپذیر رژیم در عملیات طوفان الاقصی ۶ ماه ایستادگی قهرمانانه ملت مظلوم اما مقتدر فلسطین در نوار غزه را جبران نخواهد کرد و جمهوری اسلامی ایران نیز در حمایت شرافتمندانه خود از حقوق طبیعی و قانونی ملت فلسطین ذره‌ای عقب‌نشینی نخواهد کرد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار