رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس خبر داد؛

پیکر شهدای حمله تروریستی به کنسولگری ایران روز قدس تشییع می‌شود

سردار رمضان شریف با بیان اینکه راهپیمایی «روز جهانی قدس» در دو هزار ۵۰۰ نقطه ایران برگزار خواهد شد، گفت: همزمان با روز جهانی قدس پیکر شهدای حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در سوریه از میدان فردوسی به سمت میعادگاه نماز جمعه دانشگاه تهران تشییع خواهد شد.
کد خبر: ۶۵۹۴۰۸
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۸ - 03April 2024

راهپیمایی «روز جهانی قدس» در ۲۵۰۰ نقطه ایران/ پیکر شهید زاهدی در تهران تشییع خواهد شدبه گزارش خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، سردار «رمضان شریف» رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس امروز (چهارشنبه) در نشست خبری «روز جهانی قدس» که در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در جمع اهالی رسانه برگزار شد، با ابراز تسلیت شهادت سرداران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در سوریه، اظهار داشت: مردم ایران در هر شرایطی روز جهانی قدس را برگزار کرده‌اند که نشان دهنده ۴۵ سال مقاومت، پایمردی و پافشاری بر تبیین جنایت صهیونیست‌ها را دارد و فرصتی را فراهم کرده تا مسئله فلسطین به فراموشی سپرده نشود و هر سال فرصتی باشد تا این پرونده ورق بخورد و ابعاد آن برای نسل جدید روشن شود.

وی در ادامه به عملیات طوفان‌الاقصی پرداخت و با بیان اینکه این عملیات موجب شد افکار عمومی جهان راه و مسیر جمهوری اسلامی را بشناسد و به چرایی نام‌گذاری «روز قدس» پی‌بردند، گفت: روز قدس یک روز مهم است که ماهیت نژادپرستانه رژیم صهیونیستی را برای افکار عمومی تبیین می‌کند تا ظلمی که در طول ۷۵ گذشته صورت گرفته برای نسل جدید تشریح و روشن شود.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس با تاکید براینکه گفتمان انقلاب اسلامی درخصوص فلسطین امروز مورد تایید، تکریم و همراهی افکار عمومی در سراسر جهان قرار گرفته است، عنوان کرد: امروز شاهدیم در کشور‌هایی که اصلا انتظار ضدیت با رژیم صهیونیستی وجود نداشت، با جمعیت میلیونی، فریاد مخالفت با رژیم صهیونیستی بلند شده است که نمونه آن تجمع میلیونی در لندن، آمریکا و سایر نقاط جهان است که تداوم دارد؛ لذا مطلبی که امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب در طول این سال‌ها به آن اشاره و تاکید کرده‌اند امروز مورد توجه و تصدیق افکار عمومی جهان قرار گرفته و امسال روز جهان قدس واقعا یک روز جهانی است که به برکت و ایستادگی و شجاعت و تدبیر رزمندگان در میدان، به‌ویژه رزمندگان جهاد و حماس اسلامی که شجاعانه ایستادند و عملیات طوفان‌الاقصی را رقم زدند، محقق شد.

شریف مقاومت شش ماهه گروه‌های مقاومت را دلیل اصلی همراهی افکار عمومی جهان با ملت فلسطین دانست و خاطرنشان کرد: طی شش ماه گذشته رژیم صهیونیستی همچنان دست‌ خالی دست به رفتار جنون‌آمیز می‌زند و هیچ دست‌آوردی نداشته است درحالی که صهیونیست‌ها در جنگ‌هایی که با کشور‌های عربی داشتند بخش‌هایی از صحرای سینا و بلندی‌های جولان را ظرف شش روز تصرف کردند و این ارتش امروز به مرحله‌ای رسیده که ظرف شش ماه قادر مهار رزمندگان حماس در داخل غزه نیست و این فاصله رژیم صهیونیستی امروز با گذشته است. هرگز این رژیم به شرایط قبل از طوفان‌الاقصی نخواهید رسید و شعار‌های دز غیرقابل تسخیر رسوا شده و هیمنه صهیونیست‌ها در بعد نظامی، امنیتی، رسانه‌ای و افکار عمومی و قوانین بین‌المللی فرو ریخته است.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم به دستاورد‌های روز جهانی قدس پی ببریم، باید تاکید کنیم امروز جبهه مقاومت به گستردگی جغرافیایی رسیده و همین یکی از این دستاورد‌های مهم روز جهانی قدس است که جهان اسلام را متوجه دشمن اصلی مسلمانان و بشریت و ادیان الهی کرده است. امروز حتی یهودی‌ها هم معترض رفتار صهیونیست‌ها هستند که از برکت مقاومت و شجاعت نسل جدید فلسطینی‌هاست. 

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس تصریح کرد: از یک هزار و ۷۰۰ نفر رزمنده و مبارز شرکت کننده در عملیات طوفان‌الاقصی ۵۰۰ نفر آن‌ها حافظ کل قرآن کریم و دیگر رزمندگان حافظ بخش‌های دیگری از قرآن هستند که این نشان دهنده رویکرد دینی و الهی رزمندگان فلسطینی است. رزمندگان حماسه و جهاد نگاه به پشت سر ندارند که چه کسی از آن‌ها حمایت می‌کند بلکه با اتکای به خداوند عملیات‌هایی را طراحی، مدیریت و اجرا می‌کنند و این شرایط جدیدی برای رزمندگان فلسطینی رقم زده است.

شریف با تاکید براینکه جنایت‌های رژیم صهونیستی علیه مردم غزه برای آن‌ها هیچ دست‌آوردی نداشته است، تاکید کرد: صهیونست‌ها در شش ماه گذشته جز خباثت، نسل‌کشی، هجمه به مساجد، مدارس و بیمارستان‌ها و بمب‌ریختن به سر مردم بی‌گناه در مقابل افکار عمومی جهان کاری نکرده‌اند لذا قطعاً صهیونیست‌ها بازنده این جنگ هستند و برنده و پیروز این میدان نابرابر مردم مقاوم فلسطین است.

وی ادامه داد: اهداف صهیونیست‌ها در این جنگ هرگز تحقق پیدا نکرده است و اطلاعات میدانی ما حاکی است که بخش عمده‌ی از رزمندگان عملیات طوفان‌الاقصی همچنان سالم و با انگیزه حاضر در میدان هستند. از ۷۰ هزار رزمنده احتیاط و آفندی که این عملیات را برعهده داشتند، کمتر از هزار و ۵۰۰ نفر به شهادت رسیده و دیگر رزمندگان آماده و در میدان مبارزه هستند چراکه فلسطینی‌ها چیزی برای از دست دادن ندارند و به‌دنبال بازپسگیری سرزمین اشغال شده خود هستند و حتماً این دفاع مشروع به پیروزی خواهد رسید.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس، قرار دادن رژیم صهیونیستی در تحریم فلج کننده از سوی ملت‌های مسلمان را ضروری دانست و گفت: فشار و تحریم رژیم صهیونیستی باعث خواهد شد با فشار مردمی خلا عدم همرهی برخی از دولت‌ها برطرف شود. در این میان شاهد رفتار منافقانه آمریکایی‌ها هستیم که تسلیحات نظامی به صهیونیست‌ها ارسال می‌کنند و از طرفی مدعی کمک غذایی به فلسطینی‌ها هستند که مایه بی‌آبرویی هرچه بیشتر آن‌هاست. 

شریف پایان محاصره غزه و ارسال کمک‌های فوری درمانی و غذایی را مطالبه افکار عمومی دانست و گفت: صهیونیست‌ها به‌خوبی می‌دانند هدف آن‌ها برای نابودی حماس و آزادی اسرا از طریق نظامی محقق نشده و نخواهد شد. امروز صحنه غزه اوج مظلومیت و فشار بر مردم غزه و اوج شجاعت و مقاومت از طرف رزمندگان فلسطینی را میدان نمایش می‌دهد.

وی گفت: امسال روز جهانی قدس در این شرایط برگزار خواهد شد که مردم غزه بیش از ۳۳ هزار شهید و ۷۵ هزار مجروح داده‌اند و از رزمندگان مقاومت حمایت می‌کنند. امروز صهیونیست‌ها اعتراف می‌کنند که حماس نابودشدنی نیست و چهره کثیف و جنایتکار صهیونیستی‌ها در حمله به بیمارستان‌ها زبانزد عام و خاص شده و رفتار جنون‌آمیز از آن‌ها سرمی‌زند که این رفتار آن‌ها نه از سر قدرت بلکه از استیصال است.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس، از اعزام بیش از هزار و ۵۰۰ مبلغ ویژه روز قدس خبر داد و درباره برنامه‌های این روز جهانی گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس امسال از ساعت ۱۰ صبح روز جمعه از مساجد اصلی سراسر کشور و مراکز استان‌ها، بخش‌ها، روستا‌ها به‌سمت مساجد جامع هر منقطه در دو هزار و ۵۰۰ نقطه با پیش‌بینی ۵۰۰ عنوان برنامه فرهنگی برگزار خواهد شد.

شریف همچنین حمله به کنسولگری کشورمان و شهادت جمعی از سرداران سپاه پاسداران را نشانه شکست رژیم صهیونیستی دانست و با تاکید براینکه دشمن صهیونیستی به‌زودی ضربات سنگین‌تری را خواهد خورد، گفت: پیکر شهید زاهدی و دیگر شهدای جنایت رژیم صهیونیستی روز جمعه از میدان فردوسی تهران در مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس تشیع خواهد شد. 

وی مسیر‌های ۱۰ گانه راهپیمایی روز جهانی قدس را تشریح کرد و ادامه داد: مسجد امام حسین (ع)، مسجد ابوذر، مسجد مظهری میدان قزوین، مسجد امام زمان (عج) خیابان آزادی، مسجد خیابان امام خمینی (ره)، مسجد حضرت مهدی (عج) ستارخان، مسجد الجواد میدان هفت‌تیر، مسجد امام جعفر صادق (ع) صادقیه، مسجد حضرت امیر (ع) خیابان کارگر شمالی و مسجد رسول اکرم (ص) تهرانسر مسیر‌های ۱۰‌گانه راهپیمایی روز جهانی قدس هستند.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس با بیان اینکه سخنران مراسم روز قدس تهران سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران است که به تبیین آخرین تحولات و وضعیت جبهه مقاومت خواهد پرداخت، گفت: درباره موضوع پاسخ به رژیم صهیونیستی همان‌طور که مسئولین و در پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره شده بود، پاسخ سخت خواهد بود.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار