وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت خبر داد؛

افزایش ۹۰ درصدی ظرفیت شبکه ارتباطی کشور

زارع‌پور گفت: در لایه‌های مختلف شبکه که بخشی از آن در اختیار اپراتور‌ها و در اختیار شرکت ارتباطات زیرساخت قرار دارد، روند رو به توسعه است و با پروژه‌هایی که روز گذشته افتتاح شد تقریبا ۹۰ درصد به شبکه ارتباطات کشور افزوده شد.
کد خبر: ۶۶۷۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۷ - 15May 2024

.به گزارش گروه سیاسی دفاع‌پرس، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز در دولت یک مصوبه نهایی شد که بر اساس بند (الف) تبصره (۱۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۳، دستگاه‌ها مکلف هستند بخشی از بودجه را برای امن سازی زیرساختی و سامانه‌های خود هزینه کنند.

وی افزود: آیین نامه آن را باید وزارت ارتباطات تهیه می‌کرد که فروردین امسال این آیین نامه به دولت ارسال شد و امروز به تصویب رسید. براین اساس دستگاه‌ها نیم درصد از اعتبارات خود را باید صرف امن سازی سیستم‌ها و زیر ساخت‌ها کنند.

زارع پور یادآورشد: طبق این مصوبه دستگاه‌ها حداقل نیم درصد از اعتبارات خود را به استثنای فصول حقوق و دستمزد باید برای امن سازی زیرساخت‌ها و سامانه‌های خود هزینه کنند.

وی در آستانه ۲۷ اردیبهشت ماه و روز جهانی ارتباطات این روز را به همه تلاشگران این حوزه در شهر و روستا تبریک گفت و افزود: در جریان افزایش تعرفه‌ها در سال گذشته، تعهداتی از اپراتور‌ها گرفتیم مبنی بر اینکه کیفیت ارتباطات افزایش داده شود که این تعهدات شامل افزایش سرعت اینترنت همراه تا پایان خرداد به میزان ۵۰ درصد و افزایش پوشش نسل چهارم و افزایش پوشش نسل پنجم و افزایش ۱۰ درصدی بود.

زارع پور افزود: این موارد به شکل جدی پیگیری می‌شود و سازمان تنظیم مقررات در این باره متعهد به پایش در این زمینه شد. همچنین سایت اطلاع رسانی طراحی کردیم که هر دو هفته یک بار تعهداتی که اپراتور‌های سپردند را پیگیری می‌کند.

وی ادامه داد: این تعهدات به شکلی جدی توسط وزارت ارتباطات پیگیری می‌شود. همچنین روز گذشته تعدادی از سایت‌های نسل پنجم که حدود ۵ هزار تا ۶ هزار سایت نسل پنجم است با حضور رییس جمهور افتتاح شد که هزار و ۸۰۰ سایت نسل پنجم بود و این مسیر ادامه خواهد داشت تا به ۱۰ درصد پیشرفت کاردر سایت‌های نسل پنجم برسیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: قرارداد‌هایی هم برای خرید تجهیزات تولید داخل با شرکت‌های دانش بنیان توسط اپراتور‌ها منعقد شد تا در سال جهش تولید با مشارکت مردم بتوانیم بخش قابل توجهی از نیاز‌های کشور را در حوزه تجهیزات توسط شرکت‌های دانش بنیان فراهم کنیم.

زارع پور با بیان اینکه تمام پروژه‌هایی که روز گذشته در وزارت ارتباطات افتتاح شد در افزایش کیفیت ارتباطات کشور نقش دارد، تصریح کرد: در لایه‌های مختلف شبکه که بخشی از آن در اختیار اپراتور‌ها و در اختیار شرکت ارتباطات زیرساخت قرار دارد، روند رو به توسعه است و با پروژه‌هایی که روز گذشته افتتاح شد تقریبا ۹۰ درصد به شبکه ارتباطات کشور افزوده شد.

وی با اشاره به اینکه همه پروژه‌ها در راستای افزایش پوشش و دسترسی به اینترنت هستند، خاطرنشان کرد: این رویه سبب خواهد شد تا به هر میزان در اپراتور‌ها تقاضا وجود داشته باشد، امکان مدیریت این تقاضا فراهم شود تا افت کیفیت نداشته باشیم.

انتهای پیام/341

نظر شما
پربیننده ها