جدیت امارات عربی متحده برای توسعه روابط با ایران

حاکم رأس الخیمه در دیدار سفیر ایران با بیان اینکه امارات عربی متحده در توسعه روابط خود با جمهوری اسلامی جدی است، تقویت روابط و همکاری‌های فیمابین را برای توسعه و آبادانی ضروری خواند و بر آمادگی برای ارائه تسهیلات مورد نیاز فعالان اقتصادی و تجار ایرانی برای تقویت روابط دوجانبه تأکید کرد.
کد خبر: ۶۷۰۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۱ - 30May 2024

جدیت امارات عربی متحده برای توسعه روابط با ایرانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، رضا عامری سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات عربی متحده با شیخ سعود بن صقر القاسمی عضو شورای عالی امارات و حاکم رأس الخیمه در کاخ حکومتی این امارت دیدار و گفتگو کرد.

سفیر ایران در این دیدار ضمن تشکر از پیام کتبی تسلیت و همدردی حاکم رأس الخیمه و ولی‌عهد امارت به مناسبت شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید و همراهانشان، گزارشی از روند رو به رشد روابط دوجانبه ایران و امارات در همه زمینه‌ها را ارائه کرد.

عامری ضمن تأکید بر استمرار سیاست ایران در توسعه و تقویت مناسبات با همسایگان، توانمندی‌ها و پیشرفت‌های حاصله در ایران در زمینه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، پزشکی و دارویی، تولیدات دانش بنیان و فناوری‌های نوین را برشمرد و با اشاره به برگزاری رویداد مهم کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در ماه گذشته، آمادگی کامل جمهوری اسلام ایران را برای تقویت همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی در همه زمینه‌ها اعلام کرد.

سفیر ایران با تأکید بر موقعیت ویژه جغرافیایی امارت رأس الخیمه و نزدیکی آن به جمهوری اسلامی ایران، ابراز امیدواری کرد که مناسبات فیمابین در جهت تحقق اراده رهبران دو کشور هر چه بیشتر توسعه یابد.

شیخ سعود بن صقر القاسمی عضو شورای عالی امارات و حاکم رأس الخیمه نیز با بیان اینکه امارات نیز در توسعه روابط خود با جمهوری اسلامی ایران جدی است، تقویت روابط و همکاری‌های فیمابین را برای توسعه و آبادانی ضروری خواند و بر لزوم افزایش ارتباطات و نشست‌های مقامات ذیربط دو کشور به منظور توسعه همکاری‌های دوجانبه تأکید کرد.

وی جمهوری اسلامی ایران را کشوری با تاریخ و فرهنگ غنی ارزیابی و بر آمادگی برای ارائه تسهیلات مورد نیاز فعالان اقتصادی و تجار ایرانی برای تقویت روابط دو کشور تأکید کرد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار