استاندار اصفهان:

تشییع باشکوه پیکر شهدای خدمت، قرارگاه دشمن را به هم ریخت

مرتضوی با اشاره به تشییع میلیونی شهدای خدمت، گفت: تشییع باشکوه پیکر شهدای خدمت، قرارگاه دشمن را به هم ریخت تا جایی که رسانه‌های خارجی پس از آیین تشییع رئیس جمهور شهید در بیرجند، عنوان کردند ایران کشور شگفتی‌ها است.
کد خبر: ۶۷۰۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷ - 01June 2024

تشییع باشکوه پیکر شهدای خدمت، قرارگاه دشمن را به هم ریختبه گزارش دفاع‌پرس از اصفهان، «سیدرضا مرتضوی» استاندار اصفهان در نشست فارغ التحصیلان مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ضمن تسلیت در پی شهادت رئیس جمهور شهید و همراهان شهید ایشان، اظهار داشت: پس از این اتفاق ناگوار و جانسوز اگر نگاه مدبرانه مقام معظم رهبری نبود ممکن بود اتفاقات ناگواری در کشور رخ دهد همانگونه که در سایر کشورها اینچنین حوادث ممکن است روند حرکت مردم و دولت‌ها را تغییر دهد.

وی ادامه داد: خداوند متعال بار دیگر به ما نشان داد که مؤمنی که عمل صالح انجام می‌دهد و با ایمانی پایدار بر خطوط و ایمان مکتبی پافشاری می‌کند قلب مردم را با او همراه خواهد کرد تا جایی که در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت شاهد حضور پررنگ و حماسی مردم ایران اسلامی بودیم.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: بواسطه چنین رویدادهایی محاسبات دشمن برهم می‌ریزد و ما شاهد نابودی قرارگاه دشمن بودیم تا جایی که پس از آیین تشییع رئیس جمهور شهید در بیرجند، اقرار کردند ایران کشور شگفتی‌ها است.

دکتر مرتضوی در بخش دیگر سخنان خود گفت: در یک نظام اجرایی تمرکزگرا حرکت می‌کنیم که برای کشور آسیب‌هایی را به همراه دارد در این شرایط مطلوب است مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) آثار منفی تمرکزگرایی را شناسایی و برای برون رفت از آن چاره‌اندیشی کند.

استاندار اصفهان ادامه داد: برخی مشکلاتی که چندین سال در استان‌ها بلاتکلیف مانده ناشی از نگاه تمرکزگرا است و همین مورد منجر به نارضایتی مردم شده است.

دکتر مرتضوی گفت: در حوزه تعلیم و تربیت مسائل جدی داریم برای مثال یکی از مشکلات جداسازی جامعه نخبگانی از سایر دانش‌آموزان بوده که امروز سایر مجموعه‌های دانش‌آموزی را به رخوت کشیده است.

وی افزود: ضروری است نسبت به این دست موارد کار تحقیقاتی انجام شود و در برابر این انحرافات ایستادگی کنیم.

استاندار اصفهان بیان کرد: مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) می‌تواند آسیب‌هایی اینچنینی را در مأموریت‌های خود قرار دهد و با ارائه راهکارهای کارشناسی راه برون رفت از مشکلات را برای دلسوزان نظام و دولت روشن کند.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها