مردم یمن در حمایت از غزه به خیابان‌ها آمدند

مردم یمن برای سی‌وچهارمین هفته متوالی در صنعا و سایر استان‌های این کشور، راهپیمایی کرده و بر حمایت از آرمان فلسطین و مردم مظلوم غزه تأکید کردند.
کد خبر: ۶۷۰۶۶۱
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۵ - 01June 2024

مردم یمن در حمایت از غزه به خیابان‌ها آمدندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از المسیره، هزاران یمنی در صنعا و سایر استان‌های این کشور برای سی و چهارمین هفته متوالی در میادین و خیابان‌های اصلی راهپیمایی و بار دیگر بر حمایت خود از مردم مظلوم غزه تأکید و جنایت‌های رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

این راهپیمایی با عنوان «در کنار غزه... تشدید مبارزه با وجود تمام چالش‌ها» در استان‌های صنعا، صعده، ذمار، حجه، عمران، تعز، الضالع، الجوف، الحدیده، ریمه، البیضاء، اب، المحویت، مأرب و لحج برگزار شد.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی‌ها با صدور بیانیه از مقاومت، صبر، شکیبایی و شجاعت ملت و مجاهدان فلسطینی تمجید و از عملیات قهرمانانه مجاهدان در غزه، کرانه باختری، لبنان و عراق و همچنین عملیات منحصر به فرد نیرو‌های مسلح یمن و هر نوع مقاومت در مقابل صهیونیست‌ها استقبال کردند.

یمنی‌ها به ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی نیز هشدار دادند که تسلیم فشار‌های آمریکایی و صهیونیستی نشده و وارد توطئه‌های کثیف آنها نشوند.

راهپیمایان یمنی از ملت‌های عربی و اسلامی خواستند که به هر طریقی از ملت فلسطین حمایت کنند و حکام کشور‌های عربی و اسلامی را هم به اتخاذ مواضع عملی و ملموس مانند قطع روابط با رژیم صهیونیستی فرا خواندند.

آنها همچنین در پی تجاوز صهیونیست‌ها به سربازان مصری در گذرگاه رفح، با مردم این کشور ابراز همبستگی کامل کردند.

یمنی‌ها از تظاهرات دانشجویی در دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی در حمایت از ملت فلسطین در غزه هم تمجید و از مواضع ایرلند، اسپانیا و نروژ در به رسمیت شناختن کشور فلسطین و همچنین مواضع برخی کشور‌های آمریکای جنوبی در قطع روابط خود با رژیم صهیونیستی قدردانی کردند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها