اعلام برنامه‌های مراسم ۱۴ خرداد سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

حجت‌الاسلام عرب انصاری جزئیات مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) را تشریح کرد.
کد خبر: ۶۷۰۷۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۸ - 01June 2024

رهبر انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) سخنرانی خواهند کردبه گزارش گروه سیاسی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدمهدی عرب انصاری» رئیس ستاد مرکزی مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد امروز (شنبه) در نشست خبری به منظور اعلام برنامه‌های مراسم ۱۴ خرداد سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و همچنین سالگرد قیام ۱۵ خرداد، اظهار داشت: مهمترین محور فعالیت ما بحث شناخت آرا و نظرات امام (ره) است.

وی افزود: مراسم ۱۴ خرداد از ۸ صبح در حرم امام (ره) آغاز می‌شود و رهبر معظم انقلاب در این برنامه سخنرانی خواهند داشت.

رئیس ستاد مرکزی مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد اظهار کرد: در شهر‌های مختلف نیز در مصلی‌ها و مراکز شهرها، این مراسم نیز برگزار می‌شود.

عرب انصاری با اشاره به برنامه ۱۵ خرداد، گفت: هر سال برنامه ۱۵ خرداد مورد احترام و بزرگداشت مردم ایران قرار می‌گیرد و در سراسر کشور برنامه تعظیم به شهدا و بزرگداشت خاطره ۱۵خرداد برگزار می شود، از این رو امسال به تناسب در دو نوبت صبح و عصر، برنامه‌ها در مراکز عمومی ـ مصلی‌ها، تکایا، مساجد جامع و مرقد شهدای گمنام برنامه‌هایی برای بزرگداشت حماسه ۱۵ خرداد برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در همه مراسمی که امسال به یاد امام و شهدای ۱۵ خرداد برگزار می‌شود، تجلیل و تکریم و یادبود شهدای خدمت همزمان را هم خواهیم داشت و ما در همه این برنامه‌ها یاد و نام آنها را گرامی می‌داریم.

رئیس ستاد مرکزی مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد یادآور شد: همزمان با برنامه تهران و مراکز استانها، در شهرها و عمده روستاهای کشور نیز این مراسم تشکیل خواهد شد.

عرب انصاری با بیان اینکه بعد از مراسم عاشورای حسینی که همگانی و عمومی است و در همه نقاط کشور برگزار می‌شود، دومین برنامه‌ای که تا این حد بسط و گسترش و در کشور جامعیت دارد و در نقاط مختلف برگزار می‌شود؛ مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) و شهدای ۱۵ خرداد است، که از حرم امام (ره) تا اقصی نقاط کشور امتداد دارد، افزود: در شمال و جنوب و شرق و غرب و مرکز کشور، این برنامه ها برپا می‌شود.

وی تاکید کرد: همچنین برنامه هایی در حسینیه جماران در تهران و زادگاه امام خمینی (ره) در شهر خمین و همچنین در منزل ایشان در قم و در نجف و ویژه برنامه‌ای هم در نوفل لوشاتو محل اقامت امام برگزار می‌شود. در کنار برنامه‌های عمومی و رسمی که در کشور خواهیم داشت، اعزام مبلغ به سراسر کشور را هم در دستور کار داریم و اکنون همه سخنرانان اعزام به سراسر کشور مشخص شدند و هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

رئیس ستاد مرکزی مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد یادآور شد: در تهران هم شاهد خواهیم بود که همه دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی، تبلیغی، امنیتی و انتظامی و خدماتی دست به دست هم می‌دهند تا یک برنامه روان و مناسب را برای مردم آماده کنند.

عرب انصاری همچنین با بیان اینکه در آستانه یک آزمون دیگر قرار داریم، گفت: مردم ایران در انتخابات پیش رو، مسئولیت خطیری برعهده دارند و با بصیرتی که از آنها سراغ داریم امیدواریم از این آزمون سرافراز بیرون بیایند و رئیس جمهور آینده با رأی قاطع و حضور حداکثری مردم بصیر و انقلابی عهده‌دار مسئولیت و تشکیل دولت جدید شود.

انتهای پیام/341

نظر شما
پربیننده ها