شهید «الهیار صالحی‌نژاد»:

امام خمینی (ره) را تنها نگذارید

شهید «الهیار صالحی‌نژاد» در بخشی از وصیت‌نامه خود آورده است: «اگر پیکرم را برایتان آوردند، با لباس بسیجی به خاک بسپارید، چون می‌خواهم سند لیاقت شهادت را در پیشگاه سالار شهیدان عرضه بدارم؛ امام را تنها نگذارید و اسلحه‌ام بر زمین نماند.»
کد خبر: ۶۷۰۷۷۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۱ - 01June 2024

امام خمینی (ره) را تنها نگذاریدبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از رشت، «الهیار صالحی‌نژاد» در سال ۱۳۴۹ در رودسر به دنیا آمد و کودکی و نوجوانی‌اش در دامان پدر و مادر صالح و صالحه‌اش گذشت و رمز زندگی سالم را از آنان یاد گرفت.

در حال گرفتن دیپلم ریاضی فیزیک بود که تصمیم گرفت به‌جای حل معادلات کتاب و درس، معادلات زندگی را آن‌گونه حل کند که دنیا در حیرت بماند و به‌جای پرداختن به ریشه اعداد، وارد واحد تخریب شد تا ریشه مین‌ها را برکند و به‌جای حل انواع اتحاد در کتاب‌های مدرسه، خونش بر زمین داغ جنوبی‌ترین نقطه ایران ریخت تا اتحاد را برای همه معنا کند.

وصیت‌نامه شهید «الهیار صالحی‌نژاد»:

بسم الربّ الشهدا و الصدّیقین

اینجانب الهیار صالحی‌نژاد فرزند محمد متولد سال ۱۳۴۹ با اقرار به وحدانیت خداوند مهربان و اقرار به رسالت پیامبرش حضرت محمد (ص) و قبول تبعیت از آن بزرگوار و کتاب او قرآن کریم و امام علی (ع) و یازده فرزندش که پیروی از آن بزرگواران را بر خود فرض می‌دانم و در زمان غیبت امام مهدی (عج) فقهای عادل را جانشین آنان می‌دانم و در این زمان امام خمینی را نماینده بر حق امام‌زمان می‌شناسم و از او تقلید می‌کنم، متعهد به مسائل اسلامی و دستورات ولایت‌فقیه هستم.

خداوندا اکنون که برای تو و اجرای فرمان ولی‌امرت به جبهه آمده‌ام و قدم به صحنه جهاد بر ضد کفار بعثی گذاشته‌ام دوست دارم که در خط مقدم با دشمنان اسلام بجنگم و شهید شوم شاید کفاره‌ای باشد بر گناهان من.  

یا حسین شهید من داغی را که از کربلا بر سینه دارم به جبهه آمده‌ام تا دینی را که بر توی غریب دارم، ادا کنم و اما‌ ای پدر و مادر عزیزم مرا ببخشید، از من راضی باشید، تا خدا از من راضی و خشنود گردد.

امیدوارم بتوانم با تقدیم خون ناچیز و ضعیف خود به اسلام عزیز و امام مهربان رضایت خدا و شما را فراهم کنم.  

صبر و استقامت داشته باشید و افتخار کنید که فرزند کوچکتان را فدای اسلام کردید و در روز رستاخیز نزد علی (ع) و فاطمه (س) و حسین (ع) شرمنده نیستید. اگر پیکرم را برایتان آوردند، با لباس بسیجی به خاک بسپارید، چون می‌خواهم سند لیاقت شهادت را در پیشگاه سالار شهیدان عرضه بدارم؛ امام را تنها نگذارید و اسلحه‌ام بر زمین نماند.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها