در بیانیه شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قم مطرح شد؛

ظهور انقلاب اسلامی مرهون اندیشه الهی امام خمینی (ره) است

شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد بیانیه‌ای صادر کرد.
کد خبر: ۶۷۰۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۰ - 02June 2024

ظهور و حیات انقلاب اسلامی مرهون اندیشه الهی امام خمینی (ره) استبه گزارش دفاع‌پرس از قم، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم در اطلاعیه‌ای با گرامیداشت ایام الله ۱۴ و ۱۵ خرداد، از مردم بصیر و انقلابی قم برای حضور در مراسم بزرگداشت این دو روز دعوت کرد؛ متن اطلاعیه به شرح ذیل است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

«راه امام خمینی (ره)، راه نجات این کشور، هم در آغاز انقلاب، هم در دوران حیات آن بزرگوار بود و هم امروز هست». حضرت امام خامنه‌ای
چهاردهم و پانزدهم خردادماه یادآور دو حادثه بزرگ و فراموش نشدنی حول شخصیتی بی بدیل و اثر گذار در تاریخ پرفراز و نشیب ایران اسلامی است. نیمه خرداد سالروز قیام و همچنین عروج مردی است که ظهور و حیات انقلاب اسلامی مرهون اندیشه پاک، خالص و الهی اوست.

۱۵ خرداد ماه نقطه آغاز نهضت و بیداری اسلامی مردم ایران و روز خلق حماسه‌ای ماندگار در دفاع از اسلام و مجاهد تربیت یافته مکتب تشیع است.

قیام جاودانه و خونین ۱۵ خرداد که از قم آغاز شد و خون شهر‌های دیگر را نیز در دفاع از باور‌های دینی و مقام مرجعیت حضرت امام خمینی رحمت الله علیه به جوش آورد نقطه عطف و جرقه‌ای بود برای انقلاب مردم ایران که در برابر حکومت ظلم و استبداد شاهنشاهی به وقوع پیوست.

۱۴ خردادماه نیز سالروز عروج و ارتحال جانگداز همان بزرگمرد مجاهدی است که نظام اسلامی را با برچیدن نظام طاغوت بنیان نهاد و ندای توحید را در سراسر عالم سرداد.

بزرگداشت امام عظیم‌الشأن این شخصیت برجسته و چهره به یادماندنی تاریخ، فرصت مغتنمی است تا با عمل به تأکیدات مقام معظم رهبری مدظله‌العالی مبنی بر توجه به ابعاد والای شخصیتی احیاگر اسلام ناب محمدی J و بهره‌گیری از بیانات آن امام بزرگوار در خصوص گفتمان و شعار‌های انقلاب یاد و نام ایشان گرامی داشته شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم ضمن گرامیداشت یاد شهدای خدمت خصوصاً رئیس جمهور شهیدمان آیت الله رئیسی و دعوت از مردم عزیز برای خلق انتخاباتی حماسی و پرشور و برگزیدن رئیس جمهور مکتبی دیگری از جنس مردم و دارای روحیه انقلابی و جهادی، مردم بصیر و انقلابی قم را به شرکت در مراسم‌هایی که به مناسبت بزرگداشت سی و پنجمین سال عروج امام مهربانی‌ها و بزرگداشت یوم الله ۱۵ خرداد اعلام و برگزار خواهد شد دعوت می‌نماید.

بر همین اساس، راهپیمایی قیام خونین و تاریخ ساز یوم‌الله ۱۵ خرداد مردم قم روز سه‌شنبه هفته جاری ساعت ۹:۳۰ صبح از مقابل بیت تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها