مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس استان مرکزی خبر داد؛

رونمایی از ۱۰ جلد کتاب آثار امام خمینی (ره) در سال‌جاری/ طرح «هفت اقلیم» در سراسر کشور اجرا می‌شود

حجت‌الاسلام «شریفی» گفت: حدود پنج سال است که جمعی از نویسندگان و هیئت‌های علمی دانشگاه‌های استان با همکاری اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، شروع به جمع‌آوری آثار امام خمینی (ره) کرده‌اند که این آثار بیش از ۱۴ جلد بوده و ۱۰ جلد آن در مرحله چاپ قرار دارد و در سال‌جاری رونمایی خواهد شد.
کد خبر: ۶۷۱۰۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۹ - 05June 2024

حجت‌الاسلام والمسلمین «مصطفی شریفی» مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، با بیان این‌که استان مرکزی به دلیل این‌که استان ولادت امام خمینی (ره) است، نقش ویژه‌ای در شناسندن ایشان به هموطنان و مردم جهان دارد، اظهار داشت: حدود پنج سال است که جمعی از نویسندگان و هیئت‌های علمی دانشگاه‌های استان با همکاری اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، شروع به جمع‌آوری آثار امام خمینی (ره) کرده‌اند که این آثار بیش از ۱۴ جلد بوده و ۱۰ جلد آن در مرحله چاپ قرار دارد و در سال‌جاری رونمایی خواهد شد.

حجت‌الاسلام «شریفی» از اجرای طرح «هفت اقلیم» در راستای برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی در دفاع مقدس، در مدارس و دانشگاه‌های استان خبر داد و بیان داشت: طرح «هفت اقلیم» بر مبنای هفت اقلیمی که امام خمینی (ره) در آن‌ها زندگی کردند طراحی و اجرا شد که بازخورد بسیار خوبی داشت و قرار است این طرح سال آینده در سراسر کشور اجرا شود.

رونمایی از ۱۰ جلد کتاب آثار امام خمینی (ره) در سال‌جاری/ طرح «هفت اقلیم» در سراسر کشور اجرا می‌شود

مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس استان مرکزی با بیان این‌که منظور از «هفت اقلیم»، اقلیم‌هایی است که حضرت امام خمینی (ره) در آنها زندگی می‌کردند، تصریح کرد: اقلیم اول زندگی امام خمینی (ره)، محل ولادت و تربیت ایشان در خمین و ۲ سال هم در اراک است که سپس ایشان همراه با شیخ عبدالکریم حائری به قم مهاجرت کردند؛ بنابراین اقلیم دوم زندگی امام خمینی (ره) نیز قم است که زندگی ایشان در این اقلیم بیش از ۴۳ سال به‌طول انجامید.

وی با بیان این‌که اقلیم سوم زندگی امام خمینی (ره) تهران است که ایشان به‌مدت ۱۰ سال در این اقلیم به مبارزه و مجاهدت علیه طاغوت پرداختند، گفت: اقلیم چهارم زندگی امام خمینی (ره) نیز اقلیم تنهایی و غربت ایشان در ترکیه است؛ دورانی که ایشان به‌مدت ۱۱ ماه در ترکیه تبعید بودند و حتی اجازه این‌که پرده‌ها را هم کنار بزنند، نداشتند.

رونمایی از ۱۰ جلد کتاب آثار امام خمینی (ره) در سال‌جاری/ طرح «هفت اقلیم» در سراسر کشور اجرا می‌شود

حجت‌الاسلام «شریفی» اقلیم پنجم زندگی امام خمینی (ره) را اقلیم ایثار و استقامت؛ یعنی دوران تبعید ایشان به عراق دانست و بیان داشت: امام (ره) حدود ۱۳ سال در عراق بودند و رهنمود‌های بسیاری را از این کشور به مجاهدین و مبارزین در ایران می‌فرستادند. ایشان همچنین در اقلیم ششم زندگی خود، از عراق به فرانسه تبعید شدند که در آن‌جا توانستند آزادانه با رسانه‌ها ارتباط بگیرند که این اقلیم زندگی امام را نیز ما اقلیم هجرت و شهرت نامیده‌ایم که مدت آن‌هم چهار ماه بوده است. همچنین اقلیم هفتم زندگی امام خمینی (ره) هم اقلیم وصال ایشان از تبعید، به کشور است که سرانجام با ارتحال امام امت در جماران به پایان رسید.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
پربیننده ها