سخنگوی اورژانس کشور:

افراد گرمازده علاوه بر آب، نمک بخورند

سخنگوی اورژانس کشور نسبت به علائم گرمازدگی هشدار داد و گفت: فردی که دچار گرمازدگی می‌شود، آب و نمک بدن خود را از دست داده است و از این رو به جز خوردن آب باید نمک نیز بخورد. این نمک می‌تواند با خوردن خوراکی‌های شور مانند آجیل و یا خود نمک جبران شود.
کد خبر: ۶۷۱۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۵۳ - 05June 2024
 

به گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، بابک یکتاپرست با هشدار درباره گرمای هوا و امکان گرمازدگی برای افراد اظهار داشت: بهتر است در ساعات اوج گرما یعنی ساعت ۱۰ و نیم تا ۱۷ از خانه خارج نشوید ولی اگر باید در بیرون از خانه فعالیت داشته باشید حتما نکاتی را رعایت کنید.

وی با اشاره به حساسیت سالمندان، کودکان و افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند، افزود: تطابق گرمای محیط با سیستم بدنی این افراد سخت است؛ از این رو این افراد باید حتما به نکات ایمنی برای حضور در محیط های گرم توجه داشته باشند.

سخنگوی اورژانس کشور، پوشیدن لباس‌هایی که امکان تهویه هوا را از بدن می‌گیرد، بسیار خطرناک دانست و گفت: به عنوان مثال، بسیار اتفاق می‌افتد اسکی بازی که لباس خاص اسکی پوشیده است و دچار گرمازدگی می‌شود. این فرد با وجود این که پاهایش در برف است اما به این دلیل که لباس امکان تهویه ندارد، دچار گرمازدگی می‌شود.

یکتاپرست، لزوم تهویه در محیط‌های دربسته را در این روزها برای جلوگیری از گرمازدگی ضروری دانست و گفت: کارفرمایان باید به این نکته توجه کنند که محیط کار باید حتما تهویه یا پنجره داشته باشد؛ در غیر این صورت با گرمازدگی عمومی در محیط کار مواجه می‌شویم.

انتهای پیام/ 

برچسب ها: گرمای هوا
نظر شما
پربیننده ها