بشار اسد در دیدارِ باقری:

مقاومت در برابر اشغالگری یک اصل اساسی باقی می‌ماند

بشار اسد تاکید کرد که همه شیوه‌های مقاومت، گزینه راهبردی و حق انکارناپذیر ملت‌های منطقه در رویارویی با دشمنان است.
کد خبر: ۶۷۱۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۶ - 05June 2024

مقاومت در برابر اشغالگری یک اصل اساسی باقی می‌ماندبه گزارش گروه سیاسی دفاع‌پرس، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه و «علی باقری کنی» سرپرست وزارت امور خارجه ایران، روز گذشته (سه‌شنبه) درباره روابط دوجانبه، تحولات سرزمین‌های اشغالی فلسطین و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مشترک گفت‌وگو کردند.

بشار اسد در این دیدار تاکید کرد که همه شیوه‌های مقاومت، گزینه راهبردی و حق انکارناپذیر ملت‌های منطقه در رویارویی با دشمنان است.

نهاد ریاست جمهوری سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: بشار اسد این مطلب را در دیدار با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه که برای سفری یک‌روزه از لبنان به سوریه سفر کرده‌اند، بیان کرد.

رئیس جمهور سوریه تصریح کرد: ملت‌ها باید در برابر دشمنان استقامت از خود نشان دهند؛ وگرنه دشمن در وحشیگری، تجاوز و جنگ‌افروزی علیه دیگران حد و مرزی نخواهد شناخت.

وی افزود: مقاومت و ایستادگی مردم فلسطین که دشمن صهیونیستی را به شکست مفتضحانه‌ای کشانده است، موجب شده که این رژیم به طور وحشیانه‌ای کشتار مردم بی دفاع فلسطین را ادامه دهد.

بر پایه این بیانیه، بشار اسد و باقری کنی در این دیدار درخصوص روابط دوجانبه تهران و دمشق و تحولات در سرزمین‌های اشغالی فلسطین و افزون بر آن، شماری از تحولات مورد اهتمام منطقه و جهان را بررسی کردند.

همچنین سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد، روابط ایران و سوریه عمیق، مستحکم و راهبردی بوده و خواهد ماند؛ چرا که مبتنی بر اصول و مبانی درست و منطقی و مبتنی بر منافع مشترک و صادقانه است.

باقری افزود: تهران همواره به ارتقای همکاری‌های روابط دوجانبه در همه زمینه‌ها، با سوریه و با سایر کشورهای منطقه اهتمام دارد و بر این باور است که این روابط و همکاری‌های باید در مسیر پیشرفت دو کشور مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان، علاوه بر دیدار با بشار اسد، با فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه و همچنین سران گروه‌های مبارز فلسطینی نیز دیدار کرد.

قرار است، هیأت ارشد سیاسی کشورمان پس از تشرف به زیارت بقاع متبرکه، دمشق را به قصد تهران ترک کند.

انتهای پیام/ 371

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار