امام جمعه زنجان:

افزایش جمعیت برای کشور امری حیاتی است

آیت‌الله «خاتمی» افزایش جمعیت برای کشور امری حیاتی است و بی‌توجهی به آن باعث ضربه خواهد شد.
کد خبر: ۶۷۱۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۵ - 07June 2024

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از زنجان، آیت‌الله «علی خاتمی»، نماینده ولی فقیه در استان زنجان امروز در خطبه‌های امروز نماز جمعه با تاکید بر اهمیت مشارکت مردم در انتخابات برای نظام و انقلاب اظهار داشت: در این راستا باید از بحث و جدل‌های بی‌مورد در ایام تبلیغات انتخاباتی پرهیز و زمینه رعایت اخلاق در این مهم فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه رئیس‌جمهور شهید، خود را خادم امام رضا (ع) و نظام می‌دانست، افزود: در راستای پاسداشت راه این شهید باید زمینه مشارکت در انتخابات فراهم شود،چرا که مشارکت حداکثری در انتخابات حماسه‌ساز و بدرقه شهدای خدمت است.

وی آمار کاهش زاد و ولد در کشور را نگران‌کننده دانست و افزود: افزایش جمعیت برای کشور امری حیاتی است و بی‌توجهی به آن باعث ضربه خواهد شد چرا که کشورمان از لحاظ افزایش جمعیت جزو پایین‌ترین‌ها در دنیا است.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه آمار سقط جنین رو به افزایش است و بحران جمعیت یک سونامی و از سیل هم خطرناک‌تر است، ادامه داد: با ادامه پیدا کردن این روند سالمندی جمعیت نشاط و توان نیروی انسانی را از بین خواهد برد و یک سوم جمعیت کشور به سن سالمندی نزدیک می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان اول ذی‌الحجه سالروز ازدواج حضرت امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) را یادآور شد و گفت: ازدواج آسان باید مورد توجه خانواده‌ها باشد و از تجمل‌گرایی و چشم هم چشمی ممانعت شود چرا که آفت دین است.

وی بالاترین ارزش‌ها، نیکی‌ها و نعمت‌ها را قبول ولایت اهل بیت (ع) و متوسل شدن به ائمه اطهار دانست و افزود: اطاعت از دستورات آنها باعث رستگاری است و هدف همه ائمه اطهار این بود که جامعه اسلامی ایجاد کنند و این بدون حکومت اسلامی میسر نخواهد شد.

انتهای پیام

نظر شما
پربیننده ها