مسئول واحد حمل و نقل درون‌شهری در مکه:

سرویس‌دهی اتوبوسرانی به زائران در مکه ظهر فردا متوقف می‌شود

دانشیار گفت: اتوبوس‌ها باید برای خدمات‌دهی به زائران در ایام تشریق آماده و ساماندهی شوند، بنابراین از زائران کشورمان می‌خواهیم که فردا به‌سمت ایستگاه‌های اتوبوسرانی برای برگشت به هتل حرکت کنند.
کد خبر: ۶۷۲۲۰۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۹ - 10June 2024

سرویس دهی اتوبوسرانی به زائران در مکه ظهر فردا متوقف می‌شودبه گزارش گروه فرهنگ دفاع‌پرس، «جواد دانشیار» مسئول واحد حمل و نقل درون‌شهری در مکه با اشاره به اینکه خدمات حمل و نقل درون‌شهری در شهر مکه برای زائران ایرانی بیت‌الله‌الحرام از ظهر فردا (سه‌شنبه، ۲۲ خرداد) متوقف می‌شود، در گفت‌وگویی اظهار داشت: خدمات‌دهی به زائران ایرانی در شهر مکه از روز نهم ذی‌القعده آغاز شده و در آستانه ایام تشریق تا فردا (پنجم ذی‌الحجه، به افق عربستان) ادامه دارد و این موضوع به تمامی مدیران کاروان‌ها و مجموعه‌ها اطلاع‌رسانی شده است.

وی افزود: این اتوبوس‌ها باید برای خدمات‌دهی به زائران در ایام تشریق آماده و ساماندهی شوند، بنابراین از زائران کشورمان می‌خواهیم که فردا از ساعت ۹ صبح به‌سمت ایستگاه‌های اتوبوسرانی برای برگشت به هتل حرکت کنند که در نهایت تا ظهر فردا به هتل‌ها منتقل شوند.

دانشیار اضافه کرد: از ساعت ۹ صبح فردا اتوبوس‌ها آهسته آهسته از ایستگاه‌های خدمات‌دهی به زائران خارج و به مشاعر مقدسه می‌روند، به طوری که در ظهر روز سه‌شنبه دیگر اتوبوسی در ایستگاه‌ها وجود نخواهد داشت.

مسئول واحد حمل و نقل درون‌شهری در مکه گفت: زائران از ظهر فردا تا قبل از رفتن به مشاعر مقدسه اگر بخواهند به حرم بروند، باید به صورت شخصی اقدام کرده و از تاکسی استفاده کنند و یا این که اگر فاصله حرم تا هتل نزدیک است و توان دارند به صورت پیاده مشرف شوند.

وی بیان کرد: ۲۵۰ اتوبوس به‌صورت شبانه‌روزی طی این مدت به زائران خدمت‌رسانی کردند و قریب به ۴۲ هزار تردد انجام شد، علاوه بر این زیارت دوره نیز برای ضیوف‌الرحمان برگزار شد که بیش از ۵۰ درصد زائران از این خدمت بهره‌مند شدند و برای بقیه زائران ایرانی نیز بعد از ایام تشریق انجام خواهد شد.

دانشیار گفت: خدمات‌رسانی به زائران ایرانی در حوزه حمل و نقل درون شهری از بامداد روز ۱۴ ذی‌الحجه (به افق عربستان، ۳۱ خرداد) با همین خطوط اتوبوسرانی از سر گرفته خواهد شد و تا روزی که زائران ایرانی بیت‌الله الحرام در مکه مکرمه حضور داشته باشند، ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
پربیننده ها