مدیر عامل بنیاد بین‌المللی غدیر خبر داد؛

برگزاری ۱۱۰ همایش علمی و کارگاه آموزشی غدیرشناسی

ظریف‌منش با تاکید بر ضرورت گسترش برنامه‌های معرفت‌افزا و فرهنگ‌ساز در دهه امامت و ولایت، گفت: در آستانه دهه امامت و ولایت ۱۱۰ همایش علمی و کارگاه آموزشی غدیرشناسی داخلی و بین‌المللی برگزار می‌شود.
کد خبر: ۶۷۲۲۲۵
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۳ - 10June 2024

۱۱۰ همایش علمی و کارگاه آموزشی غدیرشناسی برگزار می‌شودبه گزارش گروه فرهنگ دفاع‌پرس، حسین ظریف‌منش مدیر عامل بنیاد بین‌المللی غدیر با تاکید بر ضرورت گسترش برنامه‌های معرفت افزا و فرهنگ ساز در دهه امامت و ولایت سال جاری اظهار داشت: همایش‌ها و جشنواره‌های متعددی که استان‌ها پیش‌بینی و بسیار ارزشمند است جشنواره‌های متعدد شعر غدیر به زبان‌های فارسی، عربی، گیلکی، مازنی، کردی، ترکی و... بیانگر استفاده از هنر تأثیرگذار شعر برای ترویج فرهنگ غنی غدیر با گویش‌های مختلف است امیدواریم گسترش پیدا کند.

وی از تمهید برگزاری ۱۱۰ همایش علمی و کارگاه آموزشی غدیرشناسی در داخل و خارج از کشور خبرداد و با بیان اینکه گسترش برنامه‌ها در طول دهه امامت و ولایت یک موضوع خیلی مهمی است، افزود: باید امسال مراسم میهمانی یا راه پیمایی غدیر و سفره‌های گسترده کیلومتری روز عید سعید غدیر با کمیت و کیفیت بسیار بیشتری و البته با حفظ شئونات چهلمین روز شهدای خدمت برگزار شود، اما طبیعتا این راهپیمایی کیلومتری نباید باعث شود که فضای ۱۰ روز برای غدیر و امیرالمومنین (ع) را از دست بدهیم. باید در ۱۰ روز عید قربان تا روز عید غدیر محله‌ها و مساجد و پایگاه‌های بسیج و دستگاه‌ها مراسم داشته باشند  و قله کار ما روز عید غدیر است.  

ظریف منش در مورد اطعام غدیر نیز گفت: مانند سال‌های گذشته علاوه بر اطعام‌های میدانی غدیر، پویش هر خانه یک پرچم و پویش هر خانه یک اطعام را دنبال و برنامه ریزی کرده ایم. اطعام غدیر یک حرکت مردمی است و هر چند کمک و حمایت دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌ها باید باشد، اما مثل چند سال گذشته هیئات، مساجد و آحاد مردم باید فعال باشند.

وی افزود: با توجه به اینکه ائمه جمعه محترم مرکز استان و نمایندگان معزز ولی فقیه در استان‌ها و امام جمعه شهرستان‌ها مسئول نمایندگی بنیاد غدیر هستند و بنیاد نقش هماهنگی و برنامه ریزی و هم افزایی را بر عهده دارد لذا با ارشاد، هدایت و محوریت این بزرگواران  از توان همه تشکل‌های مردمی، نهاد‌های انقلاب اسلامی و دستگاه‌های اجرایی برای پیشبرد اهداف خود که گرامیداشت با شکوه غدیر و تبیین فلسفه و حقیقت والای این عیدالله الاکبر است استفاده می‌کنیم.

ظریف منش افزود بسیاری از استان‌ها برای تقدیر از خادمان و یاوران غدیر مراسمی دارند علاوه بر این ما با ارزیابی فعالیت‌های این دهه  فعال‌ترین امام جمعه شهرستان را با انتخاب امام جمعه استان، فعال‌ترین فرماندار را با انتخاب استاندارمحترم و موفق‌ترین دستگاه استانی را با انتخاب توأمان طی مراسمی مورد تقدیر قرار خواهیم داد.

انتهای پیام/ 121

برچسب ها: فرهنگ ، غدیر ، جشنواره
نظر شما
پربیننده ها