مسئول ستاد مدینه منوره:

مدینه منوره امروز از زائران ایرانی خالی می‌شود

اصغری گفت: زائران ۱۵ کاروان به تعداد بیش از دو هزار نفر تا پایان امروز پس از احرام بستن در مسجد شجره مدینه منوره را با قطار سریع‌السیر به مقصد مکه مکرمه برای به‌جا آوردن اعمال و مناسک عمره تمتع ترک می‌کنند.
کد خبر: ۶۷۲۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۴ - 11June 2024

مدینه منوره امروز از زائران ایرانی خالی می‌شودبه گزارش گروه فرهنگ دفاع‌پرس، «علی اصغری» مسئول ستاد مدینه منوره در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه امروز (سه‌شنبه، ۲۲ خرداد) تمام زائرین ایرانی باقی‌مانده در مدینه عازم مکه مکرمه می‌شوند، اظهار داشت: زائران ۱۵ کاروان به تعداد بیش از دو هزار نفر تا پایان امروز پس از احرام بستن در مسجد شجره مدینه منوره را با قطار سریع‌السیر به مقصد مکه مکرمه برای به‌جا آوردن اعمال و مناسک عمره تمتع ترک می‌کنند.

وی ادامه داد: پس از راهی کردن زائران، تمام عوامل اجرایی در مدینه منوره نیز راهی مکه مکرمه خواهند شد و این عزیزان روز ۱۲ ذی‌الحجه به مدینه باز خواهند گشت تا شرایط را برای میزبانی از زائران مدینه‌بعد فراهم کنند. 

مسئول ستاد مدینه منوره اعلام کرد که بیش از ۳۰ هزار حاجی ایرانی از روز ۱۴ ذی‌الحجه در قالب کاروان‌های مدینه‌بعد به قصد زیارت مرقد پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصوم (ع) به شهر پیامبر (ص) می‌آیند و پس از پنج روز اقامت در این شهر و زیارت حرم نبوی و جنت‌البقیع بر اساس جدول برنامه‌ریزی شده به وطن بازخواهند گشت.

گفتنی است؛ امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر ایرانی به سرزمین وحی مشرف می‌شوند که بیش از ۵۰ هزار نفر آنان در قالب ۳۶۵ کاروان مدینه‌قبل بودند.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
پربیننده ها