سرپرست وزارت امور خارجه در دیدار همتای سریلانکایی تاکید کرد؛

ضرورت توسعه و تعمیق روابط بیش از پیش ایران و سریلانکا

باقری گفت: هر چند شهادت رییس جمهور و وزیر خارجه خسارت برای ما و روابط دو کشور است، اما باید برای توسعه و تعمیق روابط بیش از پیش تلاش کنیم.
کد خبر: ۶۷۲۳۲۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۸ - 11June 2024

به گزارش گروه سیاسی دفاع‌پرس، «علی صبری» وزیر خارجه سریلانکا در دیدار با «علی باقری» سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان که در حاشیه نشست وزرای امور خارجه کشور‌های عضو بریکس برگزار شد، مراتب تسلیت و ابراز همدردی مجدد دولت و مردم این کشور به مناسبت شهدای پرواز اردیبهشت را ابراز داشت.

ضرورت توسعه و تعمیق روابط بیش از پیش ایران و سریلانکا

باقری تاکید کرد: سفر آیت‌الله رئیسی به سریلانکا یک سفر تاریخی در روابط ایران و سریلانکا باقی خواهد ماند.

سرپرست دستگاه دیپلماسی خاطر نشان کرد: هر چند شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه خسارت برای ما و روابط دو کشور است، اما باید از این میراث ارزشمند رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید صیانت کنیم و برای توسعه و تعمیق روابط بیش از پیش تلاش کنیم.

علی باقری خطاب به علی صبری تاکید کرد: حضور سریلانکا در مجموعه دوستان بریکس نشانگر آن است که روابط ما محدود به عرصه دوجانبه نیست؛ بلکه دو طرف باید بیش از گذشته برای استفاده از ظرفیت‌های دو کشور در عرصه‌های منطقه‌ای و بین المللی برنامه‌ریزی کنیم.

سرپرست دستگاه دیپلماسی همچنین با اشاره به تداوم‌جنایات صهیونیست‌ها در غزه تاکید کرد: امروز یکجانبه گرایی از تروریسم و تحریم و جنگ بعنوان ابزاری برای پیشبرد سیاست خارجی و منافع نامشروع خود استفاده می‌کند و ناامنی و بی ثباتی را در جهان گسترش می‌دهد.

وی افزود: آمریکایی‌ها نه تنها از جنایات صهیونیست‌ها در غزه حمایت می‌کند، بلکه از سازوکار‌های بین المللی مثل شورای امنیت نیز برای حمایت از رژیم صهیونیستی سوء‌استفاده می‌کند. به همین خاطر شاهد استقبال کشور‌ها در پیوستن به مجموعه‌هایی مثل بریکس در چارچوب چندجانبه گرایی هستیم.

وزیر امور خارجه سریلانکا نیز در این دیدار با اشاره به سفر بسیار موفق و خاطره آمیز رئیسی و امیرعبداللهیان به سریلانکا تاکید کرد: ما باید در عرصه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی و توسعه همکاری بین دو کشور را با قدرت ادامه بدهیم.

علی صبری با اعلام آمادگی کشورش برای تقویت همکاری‌ها در عرصه منطقه‌ای و حمایت از حقوق مردم فلسطین بعنوان یک ضرورت انسانی، بر اهتمام ویژه رئیس جمهور سریلانکا برای حمایت انسانی از مردم فلسطین تاکید کرد.

انتهای پیام/۳۷۱

نظر شما
پربیننده ها