سرپرست وزارت خارجه در دیدار همتای قزاقستانی:

همبستگی و همراهی کشورهای منطقه بیش از گذشته است

باقری گفت: امروز همبستگی و همراهی کشورهای منطقه بیش از گذشته است و هر چه کشورهای منطقه پیوندهای نزدیک تری داشته باشند، ما منطقه ای امن تر و با ثبات تر خواهیم داشت.
کد خبر: ۶۷۲۳۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۵ - 11June 2024

به گزارش گروه سیاسی دفاع‌پرس، «علی باقری» سرپرست وزارت امور خارجه در یکی دیگر از دیدارهای خود در حاشیه نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو بریکس با «مورات نورتلئو» وزیر خارجه قزاقستان درخصوص موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه روابط دوجانبه و منطقه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

همبستگی و همراهی کشورهای منطقه بیش از گذشته است

باقری تاکید کرد: آیت الله رئیسی از آغاز ریاست جمهوری شأن اهمیت زیادی به سیاست خارجی و تعامل با کشورهای مختلف جهان در راستای تثبیت ثبات و صلح و امنیت پایدار داشت و در این راستا برای کشورهای همسایه و منطقه و مسلمان اهمیت ویژه‌ای قائل بودند.

سرپرست وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: امروز همبستگی و همراهی کشورهای منطقه بیش از گذشته است و ما اعتقاد داریم هر چه کشورهای منطقه پیوندهای نزدیک تری داشته باشند، ما منطقه‌ای امن تر و با ثبات تر خواهیم داشت.

وی نقطه شروع سیاست همسایگی دکتر رئیسی را اعتماد متقابل سیاسی خواند که با پیوندهای مستحکم اقتصادی، مناسبات پایداری را میان همسایگان رقم خواهد زد.

وی با اشاره به فرصت‌های فراوان و برخی چالش‌ها در روابط بین کشورهای منطقه تاکید کرد: برای گذر موفق از مشکلات و چالش‌ها و اختلافات همواره باید گفتگو را بعنوان یک اصل میان خود حاکم کنیم.

باقری تاکید کرد: مهم‌ترین تهدید کنونی در منطقه جنایت و نسل کشی صهیونیست‌ها در غزه است و مواجهه با تهدید صهیونیست‌ها و کمک به مردم مظلوم غزه هم وظیفه انسانی و اسلامی ما و هم حرکت در مسیر تأمین ثبات و امنیت منطقه است.

مراد نورتلئو، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قزاقستان نیز در این دیدار مجدداً مراتب تسلیت و همدردی دولت و مردم کشورش را بابت ضایعه شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران ابراز داشت.

وی با اشاره به خاطره خوب سفر دکتر رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید به قزاقستان تاکید کرد: ما باید با تلاش مشترک مسیر ایشان در توسعه روابط را در راستای منافع و امنیت دو کشور ادامه دهیم.

وی افزود: عزم ما در مورد همکاری نزدیک با تهران راسخ است و ما شرکای خوبی در عرصه‌های منطقه‌ای در حمایت از یکدیگر هستیم.

انتهای پیام/371

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار