تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد؛

اعتقاد شهید «رئیسی» حفظ ارزش‌های انقلاب از رهگذر ولایت فقیه

حجت‌‌الاسلام مروی گفت: رئیس جمهور شهید اعتقاد داشت مسیر پیشرفت، رفاه، عمران، آبادانی، استقلال و حفظ اصول و ارزش‌های انقلاب، تنها از رهگذر ولایت فقیه می‌گذرد.
کد خبر: ۶۷۳۲۲۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۸ - 16June 2024

اعتقاد شهید آیت‌الله رئیسی؛ حفظ ارزش‌های انقلاب از رهگذر ولایت فقیه/ ایثار مادر درمان سرمایه اجتماعی استبه گزارش دفاع‌پرس از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین «احمد مروی» تولیت آستان قدس رضوی در دیدار رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور که با حضور «بهرام عین‌اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بارگاه مطهر امام رضا علیه‌السلام انجام شد؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سلامت، اظهار داشت: در ایام همه‌گیری کرونا جامعه پزشکی و پرستاری کشورمان بسیار خوب درخشید؛ مسئولیت‌پذیری، ایثار و فداکاری‌هایی که از ناحیه کادر درمان متعهد و دلسوز کشورمان برای پاسداری از سلامت مردم در ایام کرونا رقم خورد باید ثبت، حفظ و ترویج شود، زیرا یک سرمایه برای جامعه پزشکی کشور است.

وی با اشاره به مرتبه رفیع و قداست خاص طبابت و درمان در فرهنگ اسلامی، افزوذ: حوزه درمان در آستان قدس رضوی سابقه‎ای چند صد ساله دارد، بطوری که دارالحفاظ حرم مطهر رضوی که در چند متری مضجع شریف امام رضا علیه‌السلام قرار دارد، قبلاً شفاخانه بوده، این موضوع نشان از اهمیت و پشتوانه اعتقادی مسئله درمان از منظر دینی دارد که یکی از شریف‎ترین مکان‎های حرم مطهر به شفاخانه اختصاص داشته است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه بر اساس عرفان و فلسفه اسلامی، محبت منشأ اصلی ایجاد عالم هستی است؛ به حدیث قدسی «کنت کنزاً مخفیاً فأحببت أن أعرف فخلقت الخلق لکی أعرف. من گنج پنهان بودم. دوست داشتم که آشکار شوم. پس خلق را آفریدم تا شناخته شوم» از قول خداوند متعال اشاره کرد و گفت: محبت، هسته مرکزی خلقت تمام عالم است؛ جریان محبت و رحمت پروردگار تمام هستی را فراگرفته و شامل تمام موجودات می‌‎شود؛ پروردگار مخلوقات خود را دوست دارد، زیرا فعل و اثری از آثار ذات او هستند و پزشکان با درمان بندگان و مخلوقات خداوند، محبت خداوند را تجلی می‌‏بخشند.

حجت الاسلام مروی توفیق خدمتگزاری به مردم را از برترین موهبت‎های الهی دانست و تصریح کرد: کار پزشکان که درمان و بازگرداندن سلامتی و حیات به یک انسان به اذن الهی است؛ جزو ممتازترین، پرفضیلت‌ترین و ارزشمندترین خدمات به مخلوقات است که موجب جلب محبت پروردگار متعال می‌‏شود و چه پاداشی بالاتر از جلب رضایت و محبت خداوند سبحان برای انسان می‌‏توان متصور بود.

‌وی با بیان اینکه طبابت توفیق و نعمتی بزرگ است که باید قدردان و قدرشناس آن بود، ابراز داشت: مؤمنانی که به خداوند ایمان آورده و برای رضای پروردگار به مخلوقات خدمت می‌کنند، شدیدترین محبت را نسبت به خداوند دارند، لذا هرکه معرفتش به خداوند بیشتر باشد، محبتش نیز شدیدتر است.

تولیت آستان قدس رضوی ضمن گرامیداشت یاد کادر پروازی بالگرد سانحه دیده حامل رئیس جمهور و شهید سیدمهدی موسوی، به بیان برخی ویژگی‌های ممتاز شهیدان آیت‌الله سید محمدعلی آل‌هاشم، حسین امیرعبداللهیان و مالک رحمتی پرداخت و در خصوص رئیس جمهور شهید، یادآور شد: از ویژگی‎های ممتاز شهید رئیسی داشتن باور قلبی به ولایت فقیه بود. رئیس جمهور شهید اعتقاد داشت مسیر پیشرفت، رفاه، عمران، آبادانی، استقلال و حفظ اصول و ارزش‌های انقلاب، تنها از رهگذر ولایت فقیه می‌گذرد و این باور و ایمان در نتیجه ۴۰ سال تجربه عملی در جمهوری اسلامی و مشاهده نقش بی‌بدیل ولی فقیه حاصل شده بود.

حجت الاسلام مروی خاطرنشان کرد: اگرچه رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره نسبت به مشکلات کشور و مردم دغدغه‌‎مند هستند؛ اما سه سال ریاست شهید رئیسی بر قوه مجریه برای رهبر معظم انقلاب یک دوره آرامش بود، از این نظر که معظم له اطمینان خاطر داشتند که فردی در رأس قوه مهم مجریه قرار گرفته، که شخصی امین، عاقل، فهیم و متدین است.

‌وی ابراز داشت: امیدواریم کسی منتخب انتخابات ریاست جمهوری پیش رو شود که در مسیر شهید رئیسی گام بردارد و همان راه نورانی خدمت، عمران، رفاه، پایمردی بر اصول و ارزش‌ها ادامه پیدا کند تا رهبر معظم انقلاب اسلامی آرامش خاطر داشته باشند.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها