مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام خبر داد؛

آغاز پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران استان ایلام

حجت‌الاسلام «تمرخانی» گفت: از ابتدای اردیبهشت سال ۱۴۰۳ حوزه‌های علمیه خواهران استان ایلام جهت پذیرش طلبه خواهر آغاز به پذیرش کرده است.
کد خبر: ۶۷۳۲۲۹
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۹ - 16June 2024

آغاز پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران استان ایلامحجت‌الاسلام «حسین تمرخانی» مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس از آغاز پذیرش برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ خبر داد و اظهار داشت: پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران از اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ شروع شده است. 

وی گفت: حوزه‌های علمیه خواهران بیش از اینکه نهاد آموزشی و تربیتی باشد جایگاهی برای محقق کردن اهداف همه انبیا و اولیا در طول تاریخ است متدین کردن جامعه، تعالی برنامه دینی و رایج کردن سبک زندگی اسلامی و دینی می‌تواند یکی از کارکرد‌های ویژه حوزه‌های علمیه خواهران باشد و این مهم با بهره‌گیری از مدارس حوزه علمیه به‌عنوان جایگاه تحقق این هدف محقق می‌شود. 

این مسئول با تأکید بر اهمیت تربیت بانوان متخصص و کارآمد با هدف ترویج و تبلیغ اسلام ناب محمدی و تعلیم و تربیت در عرصه‌های مختلف افزود: پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران استان در سه سطح عمومی، عالی و تخصصی صورت می‌گیرد. 

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان بیان کرد: امسال در استان علاوه بر دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر،دارندگان مدرک سیکل نیز می‌تواند در مقطع عمومی سطح دو شرکت نمایند. 

حجت‌الاسلام «تمرخانی» با توجه به شرایط پذیرش در هرکدام از سطوح افزود: شرایط پذیرش در مقطع عمومی (سطح دو) ویژه دارندگان مدرک سیکل برای بانوان زیر ۱۸ سال با معدل بالای ۱۵ و بدون آزمون ورودی و شرایط دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر برای بانوان زیر ۴۰ سال و دارای آزمون ورودی می‌باشد. 

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان ایلام بیان داشت: علاقه‌مندان برای ثبت نام می‌توانند به صورت حضوری به مدارس علمیه در شهرستان‌های ایلام، آبدانان، ایوان، سرابله، دهلران و مهران و یا به پایگاه اینترنتی برای ثبت نام غیر حضوری به آدرس سایت www.‌whc.‌ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها