ضرر و زیان ناشی از سازش با رژیم صهیونیستی

آیت‌الله خامنه‌ای (رئیس‌جمهور وقت) گفت: اگر کشور‌های اسلامی با این توطئه شرقی و غربی برای اشغال سرزمین‏‌های اسلامی که توسط عنصر پلید و فرصت‌طلبی، چون رژیم اشغالگر قدس هرروز پیگیری می‌‏شود، با روش‌های سازش‌کارانه برخورد کنند، ضربه بیشتری خواهند خورد.
کد خبر: ۶۷۳۳۱۱
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۵ - 16June 2024

ضرر و زیان ناشی از سازش با رژیم صهیونیستیبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، آیت‌الله خامنه‌ای رئیس‌جمهور امروز (۲۶ خرداد ۱۳۶۱) در دیدار گروهی از روحانیون کاروان‌های حج، ضمن محکوم کردن هر نوع سازش با رژیم اشغالگر قدس گفت در چنین صورتی کشور‏های اسلامی ضربه بیشتری خواهند خورد.

در این دیدار، ابتدا یکی از روحانیون گزارشی از گردهمایی خود برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم حج ارائه کرد. آنگاه آیت‌الله خامنه‌ای رئیس‌جمهور، در سخنانی ضمن تأکید بر اهمیت ابعاد عبادی، سیاسی و اجتماعی حج گفت: امروز علاوه بر اهمیت سیاسی و اجتماعی حج، معرفی جمهوری اسلامی ایران در مراسم حج نیز بسیار اهمیت داشته و همه مشتاقان به انقلاب اسلامی مایل‌اند تا بدانند در ایران چه می‌‏گذرد.

وی با تأکید بر اینکه عمل هر فرد روحانی در سفر حج می‌تواند در معرفی و شناسایی جمهوری اسلامی و رهبران آن نقشی بسزا داشته باشد، اضافه کرد: دنیا می‏خواهد پیام انقلاب ما را بشنود تا بداند این انقلابی که علی‌رغم این‌همه فشار جهانی، حاضر نیست از اصول خود منحرف شود، کیست و چیست؟

رئیس‌جمهور در بخشی دیگر از سخنانش به تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی به لبنان اشاره کرد و گفت: وقتی‌که سرزمین‌‏های اسلامی از سوی دشمنان اسلام اشغال می‌‏شود، برای دفاع از آن در اسلام و صاحب‌نظران اختلاف‌نظری نبوده و نیست. ولی امروز لبنان را می‏‌بینیم که به‌طور واضح از سوی دشمن اسلام اشغال‌شده است و به‌جز سوریه و جمهوری اسلامی ایران هیچ‌یک از کشور‌های مسلمان برخورد جدی با آن نداشتند.

وی ضمن محکوم کردن هر نوع سازش با این رژیم گفت: اگر کشور‌های اسلامی با این توطئه شرقی و غربی برای اشغال سرزمین‌‏های اسلامی که توسط عنصر پلید و فرصت‌طلبی، چون رژیم اشغالگر قدس هرروز پیگیری می‏‌شود، با روش‌های سازش‌کارانه برخورد کنند، ضربه بیشتری خواهند خورد.

آیت‌الله خامنه‌ای سپس با ابراز تأسف از کشتار بی‌رحمانه مردم محروم لبنان و آواره کردن فلسطینی‏‌ها توسط رژیم صهیونیستی اضافه کرد: اگر کشور‌های مسلمان نیرو‌های عظیم خود را بنا به پیشنهاد ما به یاری ساکنان جنوب لبنان و آوارگان فلسطینی که امروز بی‌رحمانه قتل‌عام می‌‏شوند، اعزام کرده بودند، اسرائیل امروز قدرت این‌گونه تهاجم را نداشت.

ما امروز هم اعلام می‏کنیم هر تعدادی که آنها نیرو بدهند، ما ده برابر آن خواهیم فرستاد؛ همچنان که امروز نیرو‌های رزمنده داوطلب ما پیشتازانه به جبهه‌های نبرد با رژیم اشغالگر قدس گسیل شده‌اند.

منبع:

حبیبی، ابوالقاسم، روزشمار جنگ ایران و عراق: آزادسازی خرمشهر؛ پایان رؤیای تجزیه ایران، (کتاب نوزدهم)، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، تهران ۱۳۹۸، صص ۹۵۹، ۹۶۰

انتهای پیام/ 112

نظر شما
پربیننده ها