حماس غول ۳ میلیون دلاری رژیم صهیونیستی را از کار انداخت

جنبش حماس با خمپاره ارزان قیمت «یاسین ۱۰۵» موفق شد غول ۳ میلیون دلاری ارتش رژیم صهیونیستی را از کار بیندازد.
کد خبر: ۶۷۳۳۵۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۵ - 16June 2024

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از الجزیره، نفربر زرهی «نمر» یکی از مهم‌ترین خودرو‌های نظامی رژیم صهیونیستی است که ارتش تل‌آویو آن را انقلابی در دنیای نفربر‌های نظامی و زرهی نامیده بود و در سال ۲۰۰۸ برای اولین بار از آن رونمایی کرد.

حماس غول ۳ میلیون دلاری رژیم صهیونیستی را از کار انداخت

هزینه ساخت هر فروند از این نفربر‌ها بالغ بر ۳ میلیون دلار است که بر اساس ساختار کلی تانک مرکاوا تولید می‌شود و امکان نقل و انتقال ۱۲ نظامی اسرائیلی در قسمت عقب و ۳ نظامی در کابین جلویی وجود دارد.

بر اساس این گزارش، نفربر مذکور مجهز به توپخانه و سیستم پرتاب بمب دستی و بمب دودزا است و می‌تواند دو فروند موشک نیز شلیک کند.

ارزیابی‌های موجود نشان می‌دهد که ارتش اشغالگر صهیونیستی در حال حاضر بالغ بر ۲۹۰ فروند از این نفربر‌ها در اختیار دارد که گرچه نیرو‌های پیاده ارتش تاکنون با خاطری نسبتا آسوده از آن استفاده می‌کردند، اما در آینده استفاده از آن به کابوس عناصر نظامی اطلاعاتی تبدیل خواهد شد.

نکته جالب‌تر اینکه گردان‌های عز الدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس موفق شدند این نفربر را با خمپاره یاسین ۱۰۵ منهدم کنند که سلاحی بسیار ارزان قیمت است. پیش از این نیز یاسین ۱۰۵ یک فروند نفربر زرهی دشمن را در اواسط ژانویه گذشته منهدم کرده بود.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار