«صید درخت» روایتی از زندگی ارغوان

رمان «صید درخت» به قلم لیلا شمس در انتشارات سوره‌مهر به چاپ رسید و وارد بازار نشر شد.
کد خبر: ۶۷۳۶۱۶
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۳ - 18June 2024

به گزارش گروه فرهنگ دفاع‌پرس، رمان «صید درخت» به قلم لیلا شمس در انتشارات سوره‌مهر به چاپ رسید و وارد بازار نشر شد.

«صید درخت» روایتی از زندگی ارغوان

لیلا شمس در تازه‌ترین رمان خود سه‌گانه‌ای را نوشته که در سه بخش مجزا با عناوین «از ارغوان»، «در ارغوان» و «با ارغوان» روایت می‌شود. هر سه بخش ساختار منحصر به فرد خود را دارد. 

رمان به احوالات دختری به نام ارغوان می‌پردازد که از سوی جامعه پذیرش نمی‌شود. جدا شدن از مردم او را به ایجاد ارتباطات دیگری با عناصری از طبیعت و خیال سوق می‌دهد و او را وادار می‌کند به دنبال رازی باشد که زندگی او را با دیگران متفاوت کرده است. 

دختر برای حفظ زندگی و خانواده‌اش می‌جنگد، اما این جنگ قواعدی دارد. اتفاقاتی که در بیرون و همزمان در درون او رخ می‌دهد مخاطب را مجبور می‌کند از زاویه‌های مختلف به ماجرا نگاه کند. در نهایت شخصیت اصلی رمان و مردم در یک نقطه به ملاقات خود و یکدیگر می‌رسند.
شمس در «صید درخت» از امید، رنج‌های پیچیده‌ی آدمی و از رویارویی با حقیقت می‌گوید.
فرم و ساختار کتاب مدرن است و طبیعی است که مخاطبان دوست‌دار ادبیات بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنند.

لیلا شمس نویسنده اثر در توضیح کتاب این‌گونه می‌نویسد: 

«در دفتر اول گفتگو از ارغوان است؛ آنچه اهالی دربارۀ او می‌گویند. شما صدا‌های مختلفی می‌شنوید. هرکس روایت خودش را دارد؛ راوی‌ها از شصت و هفت موقعیت برایتان خواهند گفت و باد روایتِ آنها را به گوش شما می‌رساند. پای حرفشان بنشینید، نقلشان را بشنوید و ببینید کجا‌ها در خاطرتان می‌ماند؟ آیا آشنا نیست؟ ... شبیه قصۀ خودتان؟
اما دفتر دوم از روایتی که در ارغوان اتفاق افتاده پرده برمی‌دارد. نگاه خودش حکایت دیگری دارد؛ و دفتر سوم، کسی با ارغوان سخن خواهد گفت. «او» تمامِ قصه را خطاب به ارغوان و برای شما روایت می‌کند؛ و این چنین است قصۀ تو و من.»

«صید درخت» با شمارگان ۵۰۰ نسخه و در ۳۳۸ صفحه به قیمت ۳۰۰ هزار تومان در دسترس علاقمندان قرار دارد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار