مدیر کانون‌های مساجد لرستان خبر داد؛

راه‌اندازی ۱۲۰ «کتابخانه مسجد» در لرستان

چگنی نژاد از راه‌اندازی ۱۲۰ «کتابخانه مسجد» در این استان خبر داد و گفت:کتابخانه‌های مساجد از نظر نرم‌افزاری، کتاب و ترمیم کتاب نیازمند تقویت و بروز رسانی هستند.
کد خبر: ۶۷۳۶۶۴
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۴ - 18June 2024

راه‌اندازی ۱۲۰ «کتابخانه مسجد» در لرستانبه گزارش دفاع‌پرس از لرستان «محمد چگنی نژاد» مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان امروز (سه‌شنبه) در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با اشاره به فعالیت ۵۰۰ کانون فرهنگی هنری عمومی و ۳۸ کانون فرهنگی هنری تخصصی خواهران در مساجد لرستان، اظهار داشت: در استان لرستان بالغ بر ۱۲۰ کتابخانه مسجد راه‌اندازی شده است.

وی افزود: از مجموع کتابخانه‌های مساجد استان لرستان ۷۴ کتابخانه مخزن‌دار و ۴۷ کتابخانه باز هستند.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان، ادامه داد: کتابخانه‌های مساجد، زیرساخت محله محوری در راستای ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و جذب عموم مردم به‌ویژه نسل جوان و نوجوان به مساجد هستند.

چگنی نژاد، ادامه داد: کتابخانه‌های مساجد از نظر نرم‌افزاری، کتاب و ترمیم کتاب نیازمند تقویت و بروز رسانی هستند.

وی بیان اینکه این تفاهم‌نامه بر مبنای استفاده از ظرفیت‌های مشترک طرفین است، اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در راستای ایجاد ارتباط و تعامل و بهره‌مندی طرفین از ظرفیت و توانمندی‌ها به‌منظور هم‌افزایی و تقویت شاخص‌های موردنیاز جوانان عضو کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی اجرایی شده است.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان، مشارکت در اجرای طرح‌های فرهنگی و هنری، تقویت برنامه‌ها، تبیین و ترویج شاخص‌های اعتقادی، استفاده از ظرفیت کانون‌های مساجد و مشارکت و برگزاری دوره‌های آموزشی ارتقا دانش و بینش مخاطبان کانون‌ها را بخشی از زمینه‌های همکاری یاد شده در این تفاهم‌نامه برشمرد.

بنابراین گزارش، تفاهم‌نامه همکاری ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، به مدت یک سال در دو نسخه و هفت ماده به امضای «محمد چگنی نژاد»، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان رسیده است.
انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار