مدیر ارشد عملیات حج هواپیمایی تشریح کرد؛

جزییات بازگشت حجاج ایرانی از فرودگاه‌های مدینه و جده

همزه جزئیات بازگشت حجاج ایرانی از فرودگاه‌های مدینه منوره و جده به کشور را تشریح کرد.
کد خبر: ۶۷۳۸۵۷
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۵ - 19June 2024

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «علی همزه» مدیر ارشد عملیات حج هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: نخستین پرواز برگشت از فرودگاه مدینه منوره به مقصد اهواز در ساعت ۵:۵۰ دقیقه (به وقت محلی) صبح روز جمعه اول تیر ماه انجام خواهد شد و نخستین پرواز از فرودگاه بین‌المللی جده به تهران نیز در همان روز ساعت ۷:۳۰ صبح به وقت محلی خواهد بود.

جزییات بازگشت حجاج ایرانی از فرودگاه‌های مدینه و جده

وی افزود: ۵۰ هزار حاجی ایرانی از فرودگاه مدینه منوره و بقیه حجاج از فرودگاه جده به کشور منتقل خواهند شد و طبق برنامه‌ریزی‌ها آخرین پرواز ۲۴ تیرماه (هشتم محرم) انجام می‌شود که از فرودگاه جده به مقصد تهران خواهد بود و این پرواز مربوط به انتقال نیرو‌های ستادی و اجرایی است.

مدیر ارشد عملیات حج هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) تصریح کرد: تعداد پرواز‌ها از فرودگاه بین‌المللی مدینه منوره به سمت ایران ۲۲۷ پرواز و تعداد پرواز‌ها از فرودگاه جده به سمت کشور ۱۵۰ پرواز است که در مجموع حجاج ایرانی با ۳۵۷ پرواز به کشور منتقل خواهند شد.

وی اضافه کرد: ترانزیت مسافران برای انتقال به کشورمان از مکه مکرمه به مدینه منوره به مدت چهار روز صورت خواهد گرفت و روزی ۴۴۰۰ مسافر به صورت ترانزیت از مدینه راهی ایران می‌شوند و در مجموع ۶۹ پرواز (۱۷ پرواز در هر روز) ترانزیت از فرودگاه مدینه انجام خواهد شد.

همزه در پایان گفت: تمامی پرواز‌ها از فرودگاه‌های مدینه منوره و جده برای انتقال زائران شهر‌های مختلف کشورمان در قالب ۲۱ ایستگاه پروازی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار