رئیس کل دادگستری مازندران:

فرایند برگزاری انتخابات در مازندران توسط دستگاه قضایی رصد می‌شود

«پوریانی» از رصد و نظارت کامل و دقیق دستگاه قضایی استان مازندران بر فرایند برگزاری انتخابات خبر داد.
کد خبر: ۶۷۳۸۷۸
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۶ - 19June 2024

فرایند برگزاری انتخابات به شکل کامل توسط دستگاه قضایی رصد می‌شودبه گزارش دفاع‌پرس از مازندران، «عباس پوریانی» رئیس کل دادگستری مازندران امروز در جلسه پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان، اظهار داشت: برگزاری انتخابات مختلف به ویژه انتخابات ریاست جمهوری موضوعی بسیار حساس است و بر این اساس تکالیف و مسئولیت‌های دست اندرکاران و متولیان امر نیز بسیار مهم خواهد بود.

رئیس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان مازندران افزود: متولیان برگزاری انتخابات و همچنین دست اندرکاران برقراری نظم و امنیت انتخابات باید اهتمام ویژه‌ای نسبت به انجام وظایف و تکالیف خود داشته باشند و قطعاً دستگاه قضایی نیز در مسیر برگزاری انتخاباتی سالم، با تمام توان و ظرفیت تلاش خواهد کرد.

پوریانی بر لزوم حضور پرشور مردم در انتخابات نیز تاکید کرد و ادامه داد: باید با بهره مندی از همه ظرفیت‌ها، بستر‌های لازم برای حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری فراهم شود.

رئیس کل دادگستری مازندران همچنین با اشاره به حضور اتباع بیگانه در استان، افزود: با توجه به ممنوعیت حضور اتباع بیگانه در مازندران، کارفرمایان از بکارگیری این افراد جهت اشتغال جدا خودداری کنند.

پوریانی، لزوم رصد فضای مجازی در فرایند برگزاری انتخابات را نیز مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: باید با برنامه ریزی مناسب اقدامات لازم در خصوص پیشگیری از جرائم و تخلفات در بستر فضای مجازی انجام شود.

رئیس کل دادگستری مازندران، همچنین صیانت از آرای مردم را بسیار مهم دانست و با اشاره به تعیین شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در استان، افزود: با اختصاص قاضی کشیک در زمان برگزاری انتخابات و همچنین با حضور میدانی دادستان‌ها در همه حوزه‌های قضایی، رصد و نظارت کامل بر فرایند برگزاری انتخابات به شکل دقیق انجام خواهد شد.

در ادامه سایر اعضای جلسه نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص موارد مطروحه پرداختند و در خصوص این موارد بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها