پاسخ ایران به اتهامات آمریکا درباره یمن

نماینده ایران در نامه‌ای به شورای امنیت به ادعاهای مطرح شده توسط نماینده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در خلال نشست علنی شورای امنیت سازمان ملل در مورد وضعیت یمن، پاسخ داد.
کد خبر: ۶۷۳۹۴۷
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۹ - 20June 2024

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «امیر سعید ایروانی» نماینده ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به شورای امنیت اظهار داشت: متاسفانه، نماینده ایالات متحده، در راستای رویکرد همیشگی این کشور، از تریبون شورای امنیت برای متهم کردن دیگر کشورهای مستقل سوءاستفاده کرده است. جمهوری اسلامی ایران به‌طور قاطع این اتهامات بی‌اساس را رد می‌کند. 

پاسخ ایران به اتهامات آمریکا درباره یمن

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در موارد متعدد اعلام کرده که به قطعنامه‌های مربوطه شورای امنیت درباره وضعیت یمن متعهد است و در فعالیت‌هایی که ناقض این قطعنامه‌ها باشد، مشارکت نداشته است. 

ایروانی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر حل مسالمت‌آمیز بحران یمن از طریق کانال‌های دیپلماتیک تاکید کرده و تعهد خود را به امنیت دریایی و آزادی کشتیرانی ابراز داشته است.

نماینده ایران در سازمان ملل تاکید کرد که ایالات متحده و شرکای ائتلافی‌اش اعمال تجاوزکارانه‌ای علیه حاکمیت و تمامیت ارضی یمن مرتکب شده و همچنان مرتکب می‌شوند که به‌طور فاحش قوانین بین‌المللی، منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های مربوطه شورای امنیت را نقض می‌کند. این نقض‌های آشکار صلح و ثبات منطقه‌ای را به خطر می‌اندازد و تلاش‌ها برای دستیابی به یک راه‌حل مسالمت‌آمیز در یمن را مسدود می‌کند و بحران انسانی وخیمی که آن کشور را فراگرفته است، تشدید می‌کند. 

ایروانی گفت ایالات متحده کاملاً مسئول این نقض‌های فاحش است و نمی‌تواند مسئولیت خود را انکار کند. بنابراین، استفاده از تاکتیک‌های شکست‌خورده، دروغ‌پردازی و کمپین‌ پمپاژ اطلاعات غلط درباره وضعیت یمن نمی‌تواند تجاوز ایالات متحده علیه حاکمیت و تمامیت ارضی یمن را توجیه یا مشروعیت بخشد.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
پربیننده ها