استاندار خراسان رضوی تأکید کرد؛

ضرورت همراهی اصحاب رسانه خراسان رضوی با مدیریت استان برای برگزاری باشکوه انتخابات

نظری گفت: تاکید و توقع ما از همه رسانه‌ها این است که با همان سابقه درخشان کمک کنند تا این زمینه سازی را به خوبی برای برگزاری انتخابات و حضور باشکوه مردم ایجاد کنیم و این فصل جدید به بهترین شکل رقم بخورد.
کد خبر: ۶۷۴۰۸۲
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۷ - 20June 2024

ضرورت همراهی اصحاب رسانه خراسان رضوی با مدیریت استان برای برگزاری باشکوه انتخاباتبه گزارش دفاع‌پرس از خراسان رضوی، «یعقوبعلی نظری» استاندار خراسان رضوی در نوزدهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان که با حضور «سید امیر مرتضوی» معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی، «سید هادی طباطبایی» معاون سیاسی استانداری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «حجت گنابادی‌نژاد» معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استاندار، «محمد حسین‌زاده» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیران و سردبیران رسانه‌های استان خراسان رضوی در سالن اجتماعات شهید باهنر برگزار شد، اظهار داشت: در استان خراسان رضوی خوشبختانه از انسجام خوبی بین بخش‌های مختلف برخورداریم و همچنین هم‌افزایی بالایی را شاهد هستیم.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید جمهور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، افزود: در آستانه فصل جدیدی هستیم و تقدیر الهی بر این بود که از حضور پرفیض شهید رئیسی بیش از این برخوردار نباشیم اما راه ایشان پیش روی ما قرار دارد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه جریان انقلاب اسلامی با اهداف بلند ادامه پیدا خواهد کرد، ادامه داد: در چارچوب نظام مقدس اسلامی هرآنچه که پیش‌بینی شده در دستور کار قرار دارد و ما مجریان طبق قوانین باید وظایف خود را انجام دهیم.

این مقام مسئول خطاب به اصحاب رسانه در خراسان رضوی تاکید کرد: در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم، بر این اساس؛ تاکید و توقع ما از همه رسانه‌ها این است که با همان سابقه درخشان کمک کنند تا این زمینه‌سازی را به خوبی برای برگزاری انتخابات و حضور باشکوه مردم ایجاد کنیم و این فصل جدید به بهترین شکل رقم بخورد.

نظری با اشاره به اینکه شهید رئیسی اهل این دیار است و ما مفتخر بودیم که از سال‌ها قبل آشنایی با این شهید بزرگوار داشتیم، تصریح کرد: در مدت این سه سال که رابطه تشکیلاتی با سیدالشهدای خدمت داشتیم، حتی یک مورد سراغ ندارم که شهید جمهور به شکل منفی یا دستوری یا به نحوی که احساس کنیم نسبت به موضوع ناراحت هستند برخورد کنند بلکه همواره جهت‌گیری مثبتی داشت. 

وی با بیان اینکه اعتقاد ما بر این است که جریان خدمت و گره‌گشایی از کار مردم باید به جدیت دنبال شود، گفت: طی «دولت مردمی، ایران قوی» و در مدت سه سال دستاوردهای قابل توجهی را در خراسان رضوی شاهد بوده‌ایم. به طور مثال تحت عنوان طرح یادگار ابراهیم اخیرا یک مقطعی را در ارتباط با بهره‌برداری و یا آغاز عملیات اجرایی ۱۰۹ پروژه با حضور سرپرست ریاست جمهوری پشت سر گذاشتیم. بر این اساس جای دارد به واسطه فعالیت رسانه‌ای خیلی خوبی که پیرامون انعکاس اخبار این طرح صورت گرفت که از اصحاب رسانه استان قدردانی می‌کنم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه در حوزه‌های زیرساخت و عمران، اقتصاد، فرهنگی و اجتماعی، سیاسی و امنیتی یک جمع‌بندی از دستاوردهای طرح یادگار ابراهیم بزودی به مردم ارائه خواهیم کرد، بیان داشت: تحت عنوان طرح یادگار ابراهیم، دستاوردهای شاخصی داشته‌ایم که این موضوعات توسط رسانه‌های استان به مردم عزیز منعکس خواهد شد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به موضوعات اقتصادی استان و آمارها تصریح کرد: نرخ بیکاری استان در سال ۱۴۰۰ منفی بود اما امروز ۶.۳ دهم درصد است و از میانگین کشوری پایین‌تر که پیام خوبی برای جریان اقتصادی و فعالان اقتصادی ما است. همچنین نرخ مشارکت به ۴۳.۱ دهم درصد افزایش پیدا کرده که در این جا هم از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

نظری با بیان اینکه طی سه سال گذشته با کاهش ۲۴ درصدی پرداخت بیمه بیکاری روبرو بوده‌ایم، بیان داشت: رشد ۹۰۰ درصدی جلب سرمایه‌گذاری خارجی به مبلغ ۱ میلیارد و ۱۲۰ میلیون دلار داشته‌ایم که در حال تحقق هست. همچنین ۱۷۲ هزار و ۳۱۳ اشتغال خالص داشته‌ایم. از طرفی نسبت مصارف و منابع بانکی در سال ۱۴۰۲ از ۶۷ به ۷۴ رسیده و برنامه ما در سال ۱۴۰۳ رسیدن به عدد ۸۰ برسد. 

وی با اشاره به اینکه برای پنج دستگاه اجرایی بسته مولدسازی مشخص شد، خاطرنشان کرد: رقم ۱۹/۵ همت مولدسازی شده است و در اختیار مدیران دستگاه‌های اجرایی است تا عقب‌ماندگی‌های استان با این ظرفیت حل شود.

استاندار خراسان رضوی به حوزه ازدواج و خانواده پرداخت و اظهار داشت: رشد ۹۵۰ درصدی در حوزه ارائه تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و دیگر موضوعات از سوی بانک‌ها داشته‌ایم که قابل توجه است. باید به این مهم اذعان داشت که ازدواج و تشکیل خانواده در حل بسیاری از معضلات اجتماعی تاثیرگذار است.

این مقام مسئول با اشاره به نقش بخش خصوصی خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: طی این سه سال حدود ۱۰۱ هزار میلیارد تومان در اقتصاد، صنعت، معدن، زیارت و گردشگری توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده و به بهره‌برداری رسیده است.

نظری در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون شخصیت والای شهید رئیسی ابراز داشت: در ارتباط با شخصیت شهید رئیسی، باید از کارآمدی دولت سیزدهم یاد کنیم چراکه اگر آماری ارائه شده است تمام اقدامات آن موجود است بنابر این آمار و ارقام کاملا مستند جمعبندی شده‌اند.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار