فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح کرد؛

امیرعبداللهیان شخصیت معیار در سیاست خارجی و دیپلماسی

سرلشکر سلامی گفت: شهید امیرعبداللهیان از منافع ملی ما دفاع می‌کرد و هیچ کجا هراس نداشت و این خصیصه او را به شخصیت معیار سیاست خارجی تبدیل کرد.
کد خبر: ۶۷۵۱۵۹
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۵ - 27June 2024

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در حاشیه آیین بزرگداشت اربعین شهید امیرعبداللهیان که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهید امیرعبداللهیان اهداف نظام ما را در مناسبات بین‌المللی بیان می‌کرد و در گسترش مناسبات سیاسی کشور ما با کشور‌های دیگر و نهاد‌های بین‌المللی وجه تعیین‌کننده‌ای داشت.

امیرعبداللهیان شخصیت معیار در سیاست خارجی و دیپلماسی

سرلشکر سلامی افزود: این وزیر شهید در گشایش روابط با همسایگان و هم غیرهمسایگان و نیز عضویت کشور ما در نهاد‌های بین‌المللی مثل سازمان همکاری شانگهای و بریکس نقش تعیین‌کننده‌ای داشت. شهید امیرعبداللهیان شخصیتی انقلابی داشت که می‌توانست زبان دیپلماسی را با منطق انقلاب اسلامی ترکیب کند.

فرمانده‌کل سپاه ادامه داد: موضع‌گیری‌های او هم انقلابی بود و هم در چارچوب قواعد و معیار‌های عادلانه روابط بین‌الملل بود و معتقد به اصل عدالت در مناسبات جهانی بین ما و کشور‌های دیگر معتقد بود.

سردار سلامی با بیان اینکه شهید امیرعبداللهیان زبان دیپلماسی مقاومت را به خوبی می‌دانست و در این زمینه مهارت داشت، تصریح کرد: مهارت‌ها و اقتدار او و ادب او در مذاکرات و محتوای منطقی که ارائه می‌کرد، همیشه یک برتری در ارتباطات با سایر کشور‌های دیگر از لحاظ قدرت منطق ایجاد می‌کرد.

وی گفت: شهید امبرعبداللهیان شخصیتی بسیار نجیب و باوقار بود که خداوند اجر همه زحمات و تلاش‌های او را شهادت قرار داد. این وزیر شهید در کار‌های بزرگی مثل عملیات وعده صادق درخشش منحصر به فرد و ممتازی داشت و کاملاً توانست مشروعیت ما را در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به مقامات سیاسی کشور‌های دیگر منتقل کند و برای مشروعیت اقدام ما اثر و قدرت نفوذ خوبی را ایجاد کرد و در این زمینه بسیار همراه بود.

سردار سلامی گفت: این شهید بزرگوار از شخصیت‌هایی بود که هم شجاعت و هم منطق سیاسی و هم ابتکار عمل سیاسی را با یکدیگر ترکیب کرد و مهارت دیپلماتیکی را در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران از خود نشان دهد.

فرمانده‌کل سپاه در پایان خاطرنشان کرد: شهید امیرعبداللهیان به خوبی از منافع ملی ما دفاع می‌کرد و هیچ کجا هراس نداشت و این خصیصه او را به شخصیت معیار در عرصه سیاست خارجی و دستگاه دیپلماسی کشور تبدیل کرده بود.

انتهای پیام /۳۷۱

نظر شما
پربیننده ها