رییس‌ کل دادگستری تهران خبر داد؛

تشکیل ۷ هزار پرونده قضایی در حوزه تولید

القاصی مهر گفت: سال ۱۴۰۲ حدود ۷ هزار پرونده در حوزه تولید در قوه قضائیه تشکیل شده است.
کد خبر: ۶۷۵۸۲۷
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۷ - 30June 2024

به گزارش گروه جامعه دفاع‌پرس، «علی القاصی‌مهر» رئیس‌ کل دادگستری استان تهران امروز در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن، گفت: ۱۲ کارگروه در قوه قضائیه با مشارکت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی تشکیل شده و امیدواریم با فعالیت‌های این کارگروه، بتوانیم حمایت خود را از واحد‌های تولیدی انجام دهیم.

تشکیل ۷ هزار پرونده قضایی در حوزه تولید

وی ادامه داد: مجلس در سال‌های اخیر، قوانینی را در حمایت از نظام اقتصادی و رفع موانع پیش رو به تصویب رساند که در امتداد فرمایش رهبر معظم انقلاب و تسهیل‌کننده امور بودند به عنوان نمونه می‌توان به قانون حمایت از کالا‌های ایرانی، قانون جهش تولید دانش بنیان، قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و تجاری سازی اختراعات اشاره کرد.

رئیس‌ کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه در دستگاه قضائی در کنار سایر قوا در راستای فرمان مقام معظم رهبری نهایت توان و ظرفیت خود را در این حوزه به کار بسته‌ایم، گفت: دستگاه قضائی به طور غیرمستقیم در جهت حمایت از بخش تولید در بخش رسیدگی‌های قضائی و پرونده‌های مرتبط با نظام تولیدی، رویکرد نوین و حمایت گرایانه داشته است.

القاصی‌مهر افزود: در صدور قرار‌های قضائی رویکرد به سمتی است که از تولید حمایت شود. همچنین قوه قضائیه تلاش می‌کند در حوزه پیشگیری از آسیب‌هایی که موجب آسیب به تولید است با رویکردی حمایت گرایانه جلوگیری کند.

این مسئول با تاکید بر اینکه قوه قضائیه در بخش نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها و نظارت بر اجرای صحیح قوانین و حسن جریان امور از طریق سازمان بازرسی کشور این رویکرد را فعال کرده است.

وی ادامه داد: امروز در قوه قضائیه ظرفیت اقدامات نظارتی و پیشگیرانه دستگاه‌های مرتبط در قوه در جهت حمایت از تولید به کار بسته اند.

رئیس‌ کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ حدود ۷ هزار پرونده در حوزه تولید در قوه قضائیه تشکیل شده است.

انتهای پیام/341

نظر شما
پربیننده ها