یادداشت/

مربیان آموزش همگانی پلیس، سفیران امنیت

افسران متخصص در رشته‌های روانشناسی، جامعه شناسی و حقوق را داریم که برای آگاه‌سازی شهروندان آموزش دیده‌اند. شاید بهترین نامی که می‌توان بر این افسران نهاد سفیران امنیت باشد.
کد خبر: ۶۷۵۸۷۸
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۵:۱۱ - 01July 2024

گروه جامعه دفاع‌پرس - سرهنگ «علی همه‌خانی» معاون اجتماعی فرهنگی پلیس پایتخت؛ همکاران من در پلیس‌های تخصصی با توجه به شرح وظایف سازمانی خود به ارائه خدمات انتظامی و پلیسی به مالباختگان، قربانیان جرائم و آسیب دیدگان می‌پردازند و در ادامه با دستگیری متهمین و ورود دستگاه قضا به پرونده های مطروحه مجرمین به سزای اعمال خود می رسند.

مربیان آموزش همگانی پلیس، سفیران امنیت

پاما مجازات مجرمین تنها گوشه ای از آسیب‌ها و رنج‌های روحی قربانیان و مالباختگان را التیام می‌بخشد و گاهی ممکن است همسر یافرزند شما تا پایان عمر و با وجود دریافت حمایت ها و خدمات روانشناختی نیز نتواند به طور کامل با اتفاقی که در یک ماجرای سرقت یا کودک ربایی یا آزار و اذیت با آن روبرو شده کنار بیاید.

اینجاست که ما به همان عبارت معروف پیشگیری بهتر از درمان است می رسیم. تنها راه پیشگیری نیز آگاه سازی است و این آگاهسازی با آموزش شهروندان امکان پذیر می‌باشد. به همین دلیل سال‌هاست که ما در کنار افسران پلیسی که به کشف پرونده‌های سرقت و کلاهبرداری و جرائم جنائی می پردازند گروهی از افسران متخصص در رشته های روانشناسی، جامعه شناسی و حقوق را داریم که برای آگاه‌سازی شهروندان آموزش دیده‌اند. شاید بهترین نامی که می توان بر این افسران متعهد و
دلسوز نهاد سفیران امنیت باشد.

این افسران به صورت مستمر به سازمان‎های دولتی و غیر دولتی، مساجد، مدارس، سرای محلات و خانه های فرهنگ مراجعه نموده و با برگزاری کلاس‌های آموزشی تلاش می‌کنند تا با آموزش نکات خودمراقبتی به کودکان، مهارت‌های زندگی و آشنایی با ویژگی‌ها و آسیب‌های بلوغ و نوجوانی و پیشگیری از اعتیاد به نوجوانان و جوانان، پیشگیری از سرقت به بزرگسالان و قوانین راهنمایی و رانندگی به افراد مختلف با آسیبها و جرائم مقابله نموده و در مسیر کاهش وقوع این اتفاقات در جامعه گام بردارند.

با وجود اینکه به فراخور تغییر شرایط جامعه و پیشرفت تکنولوژی امروزه شاهد ظهور ابعاد و چهره جدید و متفاوتی از آموزش همگانی پلیس در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی هستیم و شما با یک کلیک می توانید به تماشای کلیپ‌های آموزشی و تبلیغاتی پلیس و یا مطالعه متون و محتواهای هشداری در پایگاه های خبری در اینترنت بپردازید ولی هنوز هم آموزش چهره به چهره از جایگاه و تاثیرگذاری ویژه ای در بین شهروندان و مخاطبین برخوردار است. همیشه بعد از برگزاری یک جلسه سخنرانی در دبیرستان های دخترانه و برقراری ارتباط صمیمانه مربیان آموزش همگانی پلیس با دانش آموزان، ما شاهد سیلی از درخواستها و کنجکاوی دانش آموزان بویژه دختران، در مورد نحوه جذب در نیروی انتظامی هستیم.

شاید بهترین موقعیت و فضا برای شکل گیری احساس علاقه به رعایت قوانین و مقررات و همچنین اعتماد به پلیس در کودکی، زمانی باشد که کودک دلبند شما در مهد یا مدرسه از نزدیک با پلیس خدمتگزار سبزپوش که به او نکات خودمراقبتی را می آموزد روبرو می شود.

معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در جایگاه معاونت برتر ارائه دهنده خدمات آموزش همگانی در کشور، آمادگی خود را برای برگزاری کارگاه ها و کلاسهای آموزشی با موضوعات مختلف از جمله پیشگیری از آسیبها و جرائم اعلام می دارد. شما می توانید با یک تماس میزبان سفیران امنیت در مدرسه ،مسجد یا سازمان و انجمن مردم نهاد خود باشید.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار